Wiadomości branżowe

Studencka kasa w październikowym ??dlaczego?

Średni koszt czesnego za semestr – 1955 zł. Wynajęcie mieszkania – 1046 zł. Jedzenie – 225 zł. Koszty związane z podjęciem pracy – 4140 zł. Do tego opłaty za Internet i komórkę, ciuchy na uczelnię, sprzęt elektroniczny, wypady do pubu i mamy kwotę przyprawiającą o zawrót głowy. 13 623 zł – właśnie tyle wynosi koszt studenckiej wyprawki, który musi ponieść każdy młody człowiek rozpoczynający karierę studenta. Magazyn „?dlaczego” jako pierwszy przeprowadził takie obliczenie.

To, że młody człowiek rozpoczynający karierę studenta potrzebuje pieniędzy, jest oczywiste. Musi przecież wynająć mieszkanie, opłacić czesne, kupić podręczniki, skompletować garderobę, kupić sprzęt elektroniczny, mieć na jedzenie i rozrywki. Nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli jednak podliczymy wszystkie wydatki, które student musi ponieść, kwota przyprawia o zawrót głowy. O tym, co dokładnie składa się na studencką wyprawkę, czy suma ta jest niższa czy wyższa w stosunku do ubiegłych lat, podwyżki jakich towarów i usług czekają na tegorocznych studentów i czy w ogóle młodzi ludzie muszą wydawać tak duże pieniądze już na początku studiów – w raporcie „Wyprawka dla studenta” w nowym, październikowym numerze magazynu „?dlaczego”.

„Wyprawka dla studenta” to nie jedyny temat związany ze studencką kasą w tym numerze „?dlaczego”. W październikowym wydaniu także ranking przeznaczony dla studentów, którzy chcą rozsądnie gospodarować swoimi pieniędzmi – przygotowane we współpracy z ekspertami portalu Money24.pl zestawienie najlepszych kont bankowych dla studenta. Do tego artykuł o nowoczesnych usługach finansowych, porady dotyczące zasad ubiegania się o kredyt studencki oraz test zawodowy „Czy zostaniesz milionerem?”.

Na okładce październikowego numeru „?dlaczego” 27-letnia wicemistrzyni olimpijska z Pekinu i laureatka złotego medalu z wrześniowych Mistrzostw Świata w Kolarstwie Górskim. W środku numeru Maja Włoszczowska mówi o tym, dlaczego postanowiła studiować matematykę, które zwycięstwa są dla niej najważniejsze i jakie ma życiowe cele.

Ogólnopolski magazyn studencki „?dlaczego” od września jest dystrybuowany bezpłatnie i stanowi element pakietu Student Platformy Mediowej Point Group. W ramach pakietu ukazuje się również  comiesięczny dodatek „?dlaczego” do tygodnika „Wprost”. Na pakiet Student składają się również portal dlaczego.com.pl, kanał „?dlaczego” Student TV, przewodnik wakacyjny dla młodych ludzi „dlatego!” oraz kierowane do studentów akcje ambientowe i BTL. Projekt Platformy Mediowej Point Group gwarantuje najbardziej efektywne dotarcie do blisko dwumilionowej grupy studentów.

„?dlaczego” ukazuje się od 1997 r. Jego wydawcą jest Media Point Group Sp. z o.o., spółka zależna Platformy Mediowej Point Group. Media Point Group jest również wydawcą uruchomionego w październiku 2009 r. portalu www.dlaczego.com.pl, a także ruszającego właśnie kanału „?dlaczego” Student TV. Platforma Mediowa Point Group SA jest również od stycznia 2010 r. wydawcą tygodnika WPROST. 

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy