Wiadomości branżowe

Ciszewski PR ponownie zdobywa Silver Drum za kampanię produktową

Portorož, 8 października 2010

Na trwającym obecnie festiwalu Golden Drum agencja Ciszewski Public Relations zdobyła statuetkę Silver Drum w kategorii Marketing PR for products za kampanię realizowaną na rzecz firmy BRITA.

Producent filtrów do wody BRITA prowadzi nagrodzoną kampanię „Zaufaj wodzie z kranu” wraz z zespołem Ciszewski PR od początku 2010 roku. Działania mają na celu przełamanie stereotypów Polaków dotyczących spożywania filtrowanej wody z kranu. Agencja stworzyła nowy zawód BRITA testera wody, który przez 4 miesiące sprawdzał wraz z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Warszawskiego jakość wody w 10 polskich miastach. W efekcie badań powstał raport, który dowodzi, że woda w Polsce spełnia normy i jest bezpieczna do spożycia. Kampania została wsparta działaniami w internecie, m.in. na portalu Facebook. Dzięki przeprowadzonym działaniom PR kampania była szeroko komentowana w mediach. Do września ukazało się ponad 500 publikacji.

Koordynacją kampanii dla firmy BRITA zajmuje się Sylwia Sasal – Account Manager w Ciszewski PR. Wraz z nią dla BRITA pracują Agata Bittner oraz Magdalena Pawlak z działu Corporate Consulting & CSR, kierowanego przez Karolinę Kukielską. Strategię działań PR dla firmy BRITA stworzyli Sylwia Sasal, Marlena Przybyszewska i Sebastian Hejnowski.

Ta nagroda jest dla nas szczególnie cenna, gdyż kampania PR dla BRITA została w całości przygotowana i wykonana przez zespół Ciszewski PR. Dowodzi ona naszych wysokich kompetencji w obszarze PR-u produktowego – powiedział wczoraj Sebastian Hejnowski – Dyrektor Zarządzający Ciszewski PR, odbierając nagrodę z rąk jury.

W tegorocznym konkursie Golden Drum do kategorii public relations zgłoszono łącznie 13 prac z Polski. Trzy zgłoszenia Ciszewski PR zakwalifikowały się do finału. Kampania dla BRITA jest jedyną polską kampanią nagrodzoną w kategorii PR.

Statuetka Silver Drum jest drugą w historii Ciszewski Public Relations. Poprzednią agencja zdobyła rok wcześniej w tej samej kategorii dla kampanii „Dzień przytulania”, prowadzonej przez markę Hoop Cola.  Wyróżnienie te poprzedziło deszcz nagród dla Ciszewski PR, która w ciągu roku zyskała nagrody Magellan, Złote Spinacze, Kreatury, Impactor oraz tytuł Agencji Roku.

Odbywający się od 17 lat festiwal reklamy Golden Drum jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży marketingowej w Europie. Co roku w październiku do słoweńskiego Portorož przyjeżdża ponad tysiąc praktyków reklamy i marketingu. W ubiegłym roku wprowadzono do konkursu nagrodę dla kampanii public relations.

 

Film prezentujący kampanię: http://www.youtube.com/watch?v=51rh_FIa7Ig

Prezentacja projektu BRITA Tester

Brita Tester na Facebooku: http://www.facebook.com/BRITATester

Ciszewski PR na Facebooku: http://www.facebook.com/ciszewskipr

Strona www kampanii: http://www.tester.brita.pl/

Prezentacja projektu How to tell Her dla Rexona

Prezentacja projektu Thank you Solidarity dla ECS

****

Ciszewski Public Relations Sp. z o. o. działa od 1994 roku i jest jedną z największych agencji public relations w Polsce. Od 1999 roku współpracuje na podstawie umowy afiliacyjnej z międzynarodową agencją GolinHarris i jest jej jedynym przedstawicielem na terenie Polski. Wśród klientów agencji znajdują się m.in.: Carrefour Polska, Nivea Polska, Bayer, Kofola-Hoop, Kingston Technology i Allegro.pl. Firma Ciszewski Public Relations należy do Ciszewski Marketing Group, która skupia firmy specjalizujące się w obszarze szeroko pojętego marketingu i komunikacji. Więcej informacji na www.ciszewskipr.pl

Źródło MSLGROUP. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy