Wiadomości branżowe

Filmowanie lustrzanką – warsztaty praktyczne w Warszawie

W dniach 13 do 14 października w Warszawie odbędą się praktyczne warsztaty fotograficzne „Filmowanie lustrzanką” organizowane przez serwis SwiatObrazu.pl. Dostosowanie umiejętności amatorów fotografii do pracy z lustrzanką, traktowaną jako kamera – czy to w plenerze, czy w studio, wymaga poznania zasad i technik sztuki filmowej. Wspaniała głębia ostrości i wymienna optyka to te elementy lustrzanki cyfrowej, które pozwalają tworzyć najwyższej jakości filmy będące odzwierciedleniem naszych emocji i postrzegania otaczającej nas rzeczywistości.

Uczestnicy szkolenia poznają możliwości, jakie mają lustrzanki w zakresie filmowania, zdobędą podstawową wiedzę o kadrowaniu, planowaniu sekwencji ujęć, posiądą umiejętność dostosowania się do zastanego oświetlenia. W trakcie warsztatów, pracując z trenerem, poznają swoje mocne i słabe strony i dowiedzą się, co zrobić, aby efekty filmowania lustrzanką były zadowalające. Warsztaty kierowane są do wszystkich tych, którzy posiadają lustrzanki cyfrowe lub aparaty systemu 4/3 i mikro 4/3 z funkcją filmowania.

Warsztaty będzie prowadził Piotr Świtek – absolwent Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ukończył wydział operatorski na kierunku realizacja telewizyjna. Już ponad 10 lat temu rozpoczął pracę jako operator kamery i montażysta. Pracował dla wielu stacji telewizyjnych jako operator kamery, montażysta i realizator. Od pięciu lat współpracuje stale jako operator z największymi polskimi stacjami telewizyjnymi – TVP, TVN i Polsat.

Szkolenie jest płatne, w cenie uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, certyfikat poświadczający ukończenie kursu, organizator zapewnia także przerwę kawową i poczęstunek.

Obszerny program warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie organizatora www.swiatobrazu.pl.

Źródło ŚwiatObrazu.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts