Wiadomości branżowe

Sprzęt zdjęciowy na warsztatach praktycznych – zaawansowane techniki zdjęciowe dla fotografów i asystentów

W trakcie szkolenia “Zaawansowane techniki zdjęciowe – warsztaty praktyczne dla fotografów i asystentów”, które serwis SwiatObrazu.pl organizuje 3 października w Warszawie, uczestnicy będą korzystali z przystawek cyfrowych marki Phase One, lamp Broncolor, obiektywów Schneider Kreuznach oraz lustrzanek cyfrowych Nikon wraz z obiektywami.

Phase One P 65+ jest pierwszą, pełnoklatkową przystawką cyfrową formatu 645. Jej premiera miała miejsce w 2008 roku, wtedy też można było poznać rozdzielczość sensora – 60,5 megapiksela (8984 x 6732). Oparty jest on na technologii Sensor+ CCD, która ma gwarantować większą czułość i szerszą dynamikę tonalną.

Phase One P21, uzbrojona w 18-megapikselowy sensor, pojawiła się na rynku w roku 2005. Z wyróżniających ją cech charakterystycznych warto wymienić szybkostrzelność – 60 klatek na minutę. Sprzęt projektowany był z myślą o fotografach mody, portretach i zdjęciach reklamowych.

Schneider Kreuznach jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów optyki na świecie. W ciągu swojego istnienia wprowadził na rynek wiele innowacyjnych produktów, do kwietnia 2000 roku Schneider wytworzył ponad 14 milionów obiektywów.
Na szkoleniu będzie można poznać kilka z nich, jak również skorzystać ze szkieł firmy Hasselblad.

Nikon to obecnie jeden z najchętniej wybieranych systemów. Bogata oferta lustrzanek, począwszy od przełomowego, amatorskiego D40, przez D70S i D90, a skończywszy na D300, D700 i D3 sprosta wymaganiom każdego użytkownika. Obok aparatów posiada też znakomite szkła systemowe.
Generator Broncolor Grafit A4 wyróżnia automatyczna kontrola czasu trwania błysku i stała temperatura barwowa – 5500K – w całym zakresie. Daje możliwość korzystania ze zdalnego sterowania radiem lub przy pomocy podczerwieni, a wysoka powtarzalność parametrów błysku (jeden z istotniejszych elementów w fotografii studyjnej), czyni z generatorów Grafit A4 atrakcyjną propozycję.

W lampie Broncolor Pulso G istnieje możliwość użycia palnika o energii 1600 J lub 3200 J. W połączeniu ze szkłem ochronnym o temperaturze barwowej 5500K lub 5900K (możliwe jest też użycie „czystego” i matowego) i uchwytem na parasolkę, umożliwia kontrolę generowanego światła. Dodatkowe możliwości uczestnicy szkolenia uzyskają przez połączenie Pulso G ze specjalnym reflektorem Broncolor Para lub lampą typu balloon.

Do dyspozycji uczestników warsztatów zostaną oddane także lampy kompaktowe, lampy typu litestick i ringflashe, dzięki którym oświetlony obiekt w efekcie końcowym wygląda o wiele atrakcyjniej. Będzie można również dowiedzieć się jak działają fresnele (na przykładzie Flooterów firmy Broncolor) przy oświetlaniu większych planów zdjęciowych.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie organizatora www.swiatobrazu.pl. Tam również można zapoznać się ze szczegółowym programem warsztatów “Zaawansowane techniki zdjęciowe – warsztaty praktyczne dla fotografów i asystentów”.

Źródło ŚwiatObrazu.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts