Wiadomości branżowe

Aparat Samsung NX100 ? kompaktowy profesjonalista

Dzięki obiektywowi i-Function, matrycy APS-C oraz szerokiej gamie dostępnych wkrótce wymiennych obiektywów i akcesoriów każdy użytkownik modelu NX100 może poczuć się jak zawodowy fotograf!

Samsung Electronics Co., Ltd zaprezentował aparat kompaktowy z wymienną optyką ? Samsung NX100, który jako pierwszy na świecie wyposażono w innowacyjny obiektyw i-Function. To rozwiązanie diametralnie zmienia sposób robienia zdjęć ? od teraz użytkownik może dokonać wyboru optymalnych ustawień bez konieczności odrywania dłoni od obiektywu. Co więcej, aparat jest kompatybilny z bogatą linią obiektywów i akcesoriów firmy Samsung. Doskonałą jakość obrazu zapewnia matryca APS-C. Model NX100 może się również pochwalić jednym z najszybszych na rynku autofocusem, a czułość ISO została rozszerzona do maksymalnego poziomu 6400 dla fotografowania ruchu. Całości dopełnia duży 3-calowy wyświetlacz zewnętrzny. 

<

p>Aparat Samsung NX100 jest kolejnym elementem systemu NX, następcą udanego modelu NX10, pierwszego kompaktowego aparatu Samsung z wymienną optyką. NX10 był również pierwszym na świecie aparatem bez lustra z rewolucyjną matrycą APS-C. Najnowszą fotograficzną propozycję firmy Samsung wyposażono zarówno w zastosowaną w NX10 matrycę APS-C, jak i duży, zewnętrzny 3-calowy wyświetlacz AMOLED. Korpus aparatu jest nie tylko smukły i gładki, ale również stylowy. Natomiast intuicyjny obiektyw i-Function pozwala na zmianę ustawień aparatu jednym ruchem ręki. Możliwości aparatu NX100 można zobaczyć na http://www.youtube.com/watch?v=8dGuCJqJO68

 

?Chcemy, żeby nasze rozwiązania z kategorii kompaktowych aparatów z wymiennymi obiektywami ? podobnie jak te z segmentu DualView ? wyznaczały trend rozwoju i stały się najważniejszymi oraz najpopularniejszymi produktami w tym segmencie rynku. Wierzymy głęboko, że dzięki zaawansowanym możliwościom NX100 osiągniemy ten cel? ? mówi Robert Staniszewski, Business Development Manager, Samsung Electronics Polska.  

Obiektyw i-Function
Obiektyw i-Function, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, pozwala na kontrolę ustawień obrazu z poziomu pierścienia obiektywu. Aparat umożliwia zapisanie spersonalizowanego zestawu parametrów przypisanych konkretnemu rodzajowi obiektywu. Wygodnie umiejscowiony przycisk i-Function umożliwia szybki dostęp do ustawień ręcznych, a pierścień ostrości pozwala zmienić poszczególne parametry. Ten inteligentny, intuicyjny oraz szybki system kontroli nie ma sobie równych i sprawia, że idealne zdjęcia są teraz dosłownie na wyciągnięcie ręki! 

Podczas korzystania z aparatu fotograficznego w sposób naturalny umieszczamy lewą dłoń na obiektywie. Nowy system kontroli ustawień i-Function, dostępnych w obiektywie, sprawia, że jednym ruchem dłoni możemy dostosować funkcje do naszych potrzeb. Dzięki temu możemy sprawnie i szybko przełączyć się między ustawieniami czasu naświetlania, przysłony, korekty ekspozycji, balansu bieli i czułości ISO. Aparat zapewnia szybszą i prostszą konfigurację nawet podczas robienia zdjęć. 

Na każdym z obiektywów umieszczono zestaw ikon ilustrujących główne zastosowanie. Jest to szczególnie pomocne dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z fotografią. Dodatkowo aparat automatycznie wyświetla ustawienia dostosowane do danego typu używanego obiektywu ? na przykład podczas korzystania z obiektywu krajobrazowego aparat sam wyświetli tryb krajobrazu. Dzięki trybowi Priorytet Obiektywu proces wymiany obiektywu staje się jeszcze łatwiejszy i bardziej intuicyjny. Kiedy użytkownik zmieni obiektyw na specjalistyczny np. ?pancake?, aparat rozpozna jego typ i automatycznie skonfiguruje najbardziej optymalne ustawienia. Ta funkcja będzie również kompatybilna z nowymi obiektywami Samsung, dostępnymi już wkrótce.  

Inteligentne Filtry i Komentarz dźwiękowy
Innowacyjność modelu NX100 nie ogranicza się jednak wyłącznie do obiektywu. Aparat wyposażono m.in. w funkcję ?Inteligentne Filtry?. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy zyskują możliwość zastosowania aż siedmiu różnych efektów obrazu w trybie odtwarzania m.in.: winieta, rybie oko czy miniatura.

Fotograficzne funkcjonalności uzupełnia możliwość nagrywania wideo w formacie HD 720P. Aparat zapewnia również dostęp do trybu Komentarz dźwiękowy, który pozwala na nagrywanie dźwięku i zilustrowanie zdjęć dodatkowymi efektami audio. Dla idealnej jakości zdjęć w NX100 zastosowano opcję ultradźwiękowego systemu usuwania kurzu ? przed wykonaniem zdjęcia z matrycy usuwane są wszelkie zanieczyszczenia.

Obiektywy i akcesoria
Uzupełnieniem modelu NX100 będzie system nowoczesnych obiektywów i akcesoriów. W dniu premiery w ofercie Samsung znajdzie się kompaktowy obiektyw zoom o zakresie 20-50mm.

Następnie wprowadzony zostanie lekki i mały szerokokątny obiektyw typu ?pancake? 20mm. Dwa dodatkowe specjalistyczne obiektywy będą dostępne w pierwszej połowie 2011 r. ? 60-milimetrowy obiektyw makro oraz obiektyw Super Zoom o zakresie 18-200mm. Kolejne trzy zostaną zaprezentowane na rynku w drugiej połowie 2011 roku. Będą to obiektywy o ogniskowych 16mm, 85mm oraz zoom o zakresie 16-80mm. W sprzedaży pojawią się również akcesoria m.in.: wizjer elektroniczny, lampa błyskowa i odbiornik GPS, który pozwoli na rejestrację dokładnego położenia geograficznego.

Aparat Samsung NX100 będzie dostępny w Polsce w październiku 2010 r.  

Specyfikacje

NX100

Matryca 14,6 megapikseli, rozmiar APS-C, matryca CMOS
Obiektyw kompatybilny Obiektywy Samsung NX – iFunction
Wyświetlacz Wyświetlacz VGA AMOLED 3.0″
Ekwiwalent ISO Auto, 100 – 3200, możliwość rozszerzenia do: ISO 6400
Tryby fotografowania Inteligentny tryb automatyczny, Priorytet obiektywu,

Program, Priorytet migawki,

Priorytet przysłony, Ręczny, Sceny, Film

Tryby sceny Tryb upiększ  (Beauty shot),

Dzieci, Zbliżenie, Tekst, Zachód, Świt,

Pod światło, Fajerwerki, Plaża / Śnieg, Noc, Portret,

 Krajobraz, Sport, Obraz dźwiękowy

Filmowanie Filmowanie w formacie 720P HD (H.264)
Pamięć SD, SDHC
Wizjer EVF Opcjonalnie
GPS Technologia Geotagowania z opcjonalnym modułem GPS (GPS10)
Czas pracy baterii Fotografowanie: 420 zdjęć, 210 minut (Standard CIPA) Filmowanie: 130min.
Wymiary (SxWxG) 120,5 x 71 x 34,5 mm (wyłączając obiektyw)
Waga 282g (bez baterii i karty pamięci)

Obiektyw standardowy zoom SAMSUNG (20-50mm F3,5-5,6 ED)

Ogniskowa 20 – 50 mm (odpowiednik 30,8 – 77 mm dla formatu 35 mm)
Soczewki w grupach 9 soczewek w 8 grupach

(1 soczewka asferyczna, 1 soczewka o bardzo niskiej dyspersji)

Przysłona F3,5 ? 5,6 (min. F22), (przysłona kołowa)
Minimalna odległość ustawiania ostrości 0,28m
Rozmiar filtra 40,5mm
Wymiary 64 x 39,8mm
Waga Ok. 119g

Obiektyw Samsung typu ?pancake? (20mm F2,8)

Ogniskowa 20mm (odpowiednik 30,8mm dla formatu 35 mm)
Soczewki w grupach 6 soczewek w 4 grupach (jedna soczewka asferyczna)
Przysłona F2,8 (min. F22), (przysłona kołowa)
Minimalna odległość ustawiania ostrości 0,17m
Rozmiar filtra 43mm
Wymiary 62,2 x 24,5mm
Waga Ok. 89g
   

SAMSUNG GPS10

Wymiary (SxWxG) 53 x 66 x 31,8mm
Waga Ok.  61,7g
Bateria 2 baterie AAA
Czas pracy baterii Ok.  13 godzin
Pamięć wewnętrzna 128MB
   

Elektroniczny wizjer SAMSUNG

Wymiary (SxWxG) 49,7 x 29,7 x 38,5mm
Waga Ok.  23g
Rozdzielczość QVGA (300×224), 201k
Powiększenie Ok.  0,83x (APS-C, 50mm, -1m-1)
Pole widzenia Ok.  98%
Odległość źrenicy wyjściowej 17mm
Diopter Ok.  -4,0~+ 1,0m-1
   

Lampa błyskowa SAMSUNG (SEF15A)

Wymiary (SxWxG) 55 x 45,5 x 73,6mm
Waga Ok.  80,4g
Liczba przewodnia 15
Pokrywana ogniskowa 18mm (APS-C) / 28mm (35mm)
Tryb lampy A-TTL / ręczny
Bateria 2 baterie AAA: alkaliczne, Ni-MH

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts