Wiadomości branżowe

Zaawansowane techniki zdjęciowe ? warsztaty praktyczne dla fotografów i asystentów

Serwis SwiatObrazu.pl, wraz z profesjonalną firmą zajmującą się produkcją sesji fotograficznych Photoproduction, zaprasza na praktyczne warsztaty dla fotografów i asystentów „Zaawansowane techniki zdjęciowe”, które odbędą się 3 października 2010 roku w Warszawie.

Fotograf i osoby z nim współpracujące muszą posiadać wiele unikalnych umiejętności: znajomość cyfrowego sprzętu zdjęciowego, znajomość technik zdjęciowych i oświetleniowych, zasady organizacji studia fotograficznego, czy planowania i organizowania pracy zespołu. Szkolenie podzielone jest na moduły, z których każdy zainteresowany może wybrać ten, który go najbardziej interesuje. Udział we wszystkich etapach, które powtarzane są cyklicznie, pozwoli na kompleksowe zdobycie wiedzy.

Celem szkolenia jest przybliżenie uczestnikom kursu najnowocześniejszych technologii w fotografii cyfrowej, a także organizacji pracy osób zajmujących się sprzętem zdjęciowym na sesjach fotograficznych – fotografom i ich asystentom. Ćwiczenia będą realizowane m.in. z wykorzystaniem sprzętu PhaseOne P65+ – najlepszej obecnie przystawki cyfrowej na świecie. W trakcie zajęć praktycznych uczestnicy poznają m.in. zasady konfiguracji sprzętu w zależności od specyfiki pracy czy archiwizacji materiałów zdjęciowych. Istotnym założeniem szkolenia jest wprowadzenie osób, biorących w nim udział, w świat profesjonalnej fotografii, nie tylko związanej z zaawansowanymi technologiami, ale także z zasadami współpracy poszczególnych członków ekipy zdjęciowej – jeśli zdjęcia wykonywane są przez współpracujący ze sobą zespół.

Warsztaty “Zaawansowane techniki zdjęciowe – warsztaty praktyczne dla fotografów i asystentów” przeznaczone są dla wszystkich miłośników obrazu i światła. Dla osób kreatywnych i komunikatywnych, poszukujących pracy w zespole, lub lubiących pracować indywidualnie oraz dla   osób, pragnących zdobywać ciągle nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności.

Prowadzącym szkolenie będzie Szymon Kobusiński –  absolwent Technikum Fototechnicznego na Spokojnej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym I nagrody w konkursie dla fotografów profesjonalnych “Modna Nokia”.

Warsztaty są płatne, w cenie uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, certyfikat poświadczający ukończenie kursu, przewidziany jest także poczęstunek.

Szczegółowy harmonogram warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie organizatora www.swiatobrazu.pl.

Źródło ŚwiatObrazu.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts