Wiadomości branżowe

LogosTour wspiera akcję WWF “Pamiątka, która nie krzywdzi”

Biuro Turystyki LogosTour (www.logostour.pl) wspiera akcję WWF Polska “Pamiątka, która nie krzywdzi”. Razem z innymi firmami, którym nieobojętny jest los naszego globu i zagrożonych gatunków, stara się zwrócić uwagę turystów aby nieświadomie nie wspomagali kłusownictwa i wyniszczania przyrody. Jeszcze przez 2 tygodnie, do 31 sierpnia 2010 roku, każdy może wziąć udział w konkursie fotograficznym WWF „Pamiątka, która nie krzywdzi”.

Na świecie aż 30 tysięcy gatunków fauny i flory zagrożonych jest wymarciem z powodu nielegalnego handlu pamiątkami. Akcja WWF, do której przystąpiło biuro turystyki LogosTour, ma na celu propagowanie wiedzy na temat zakazu przywożenia pamiątek wykonanych z zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Ambasadorem akcji jest Beata Pawlikowska.

“LogosTour jest liderem wyjazdów egzotycznych. Uznaliśmy więc, że  naszym obowiązkiem jest udział  w akcji chroniącej to, co dla nas najważniejsze: nieskażoną przyrodę i możliwość podziwiania dzikiej natury” – komentuje Teresa Górecka, prezes zarządu LogosTour. „Od lat informujemy naszych turystów o zakazie przywozu zagrożonych gatunków, a oni – jako prawdziwi globtroterzy – to rozumieją. Teraz możemy też przyczynić się do edukacji szerszych rzeszy społeczeństwa” – konkluduje prezes LogosTour.

Akcja „Pamiątka, która nie krzywdzi” uświadamia turystom, że kupując buty z krokodyla, naszyjnik z zębów niedźwiedzia albo kawałek rafy koralowej, przyczyniają się do cierpienia zwierząt, pośrednio zachęcają kłusowników do polowań, a w efekcie całe gatunki fauny i flory na zawsze znikają z naszego globu.

Akcja WWF propaguje inną formę pamiątek – fotografowanie zwierząt i roślin w ich naturalnym środowisku. Dlatego akcji towarzyszy internetowy konkurs fotograficzny. Jeszcze do 31 sierpnia 2010 można wejść na stronę www.wwf.pl i przesłać od jednego do trzech zdjęć o tematyce przyrodniczej. O wynikach zadecydują głosy internautów i jury złożonego z pracowników WWF Polska. Nagrody to trzy lustrzanki cyfrowe Sony wraz z torbami fotograficznymi, siedem albumów fotograficznych, dziesięć kodów upoważniających do 25-proc. zniżki na odbitki w Empik Foto oraz kurs nurkowania w Egipcie. Dziesięć najlepszych prac zostanie zaprezentowanych na wystawie.

Szczegóły: http://www.wwfpl.panda.org/oraz: www.logostour.pl

 

Źródło LogosTour. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts