Wiadomości branżowe

Fundacja All For Planet zaprasza na muzyczne warsztaty recyklingowe w KontenerART.

W wakacyjne weekendy fundacja All For Planet zaprasza na muzyczne warsztaty recyklingowe do poznańskiego centrum kultury KontenerART. Budowanie instrumentów z elektrośmieci, butelek i starych bannerów to tylko niektóre z warsztatowych atrakcji. Gościem specjalnymi wydarzenia będzie ambasador fundacji – Mariusz Kałamaga wraz z kabaretem Łowcy.B.

W tym roku All For Planet –  fundacja ekologiczna serwisu Allegro – została partnerem głównym mobilnego centrum kultury niezależnej KontenerART na poznańskim Chwaliszewie. Wśród wielu inicjatyw ekologicznych oraz działań promujących ideę zrównoważonego rozwoju znalazły się muzyczne warsztaty recyklingowe.

 – Liczymy na to, że na nasze warsztaty w KontenerART trafią wszyscy poznaniacy i osoby goszczące w tym czasie w mieście, którym nieobca jest idea alternatywnej muzyki, kultury, designu i miejskiego stylu życia – przekonuje Krystyna Skommer z All For Planet – Wszystkie instrumenty, które zbudujemy posłużą do bicia Rekordu Guinessa na największą orkiestrę recyklingową świata w ramach tegorocznego Przystanku Woodstock. Tak naprawdę, każdy, kto do nas dołączy będzie miał swój wkład w ten niecodzienny rekord – dodaje Skommer.

Uczestnicy warsztatów wspólnie z muzykami pracowni Republiki Czadu  będą tworzyć niecodzienne konstrukcje recyklingowo-muzyczne: „mega bassy” – bębny z membranami z bannerów reklamowych, „elektro snare” – instrumenty ze starych drukarek, faxów i skanerów imitujących dźwięk werbli, „plastic toms” –  zestawy wiaderek po farbach umieszczone na statywach ze złomowych konstrukcji i „PETardy” czyli butelkowe rzeźby – instrumenty złożone z kilkuset butelek PET.

W piątek, 9 lipca gościem specjalnym warsztatów będzie ambasador fundacji – Mariusz Kałamaga, który wraz z kabaretem Łowcy.B. wystąpi podczas specjalnego, recyklingowego koncertu.

 Terminy warsztatów:

26 czerwca

9-10 lipca

24 – 25 lipca

Wstęp wolny. Szczegóły na www.allforplanet.pl

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts