Wiadomości branżowe

ING Bank Śląski oraz Muzeum Górnośląskie otwierają Pracownię Twórczej Aktywności

Pracownia Twórczej Aktywności to wspólny projekt ING Banku Śląskiego oraz Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu skierowany do najmłodszych odbiorców. Pracownia powstała przy istniejącej Świetlicy Muzealnej dla dzieci, realizującej szeroko rozumiane cele edukacyjne. Uroczyste otwarcie, połączone z Festynem, zaplanowano na 1 czerwca br., z okazji Dnia Dziecka.

Świetlica Muzealna to miejsce wspierające rozwój dzieci, szczególnie tych najbardziej potrzebujących. Cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w poszerzaniu jej oferty edukacyjnej, współfinansując powstanie Pracowni Twórczej Aktywności. Dzięki istniejącemu w naszym banku programowi Dobry Pomysł, uzyskaliśmy wsparcie finansowe naszej Fundacji ING Dzieciom i mogliśmy pomóc. Mam nadzieję, że efekt naszych działań i prac wywoła radość na niejednej małej buzi – powiedziała Irena Szantyr-Nowodworska, Dyrektor Oddziału ING Banku Śląskiego w Bytomiu, wolontariusz ING i koordynator projektu z ramienia banku.

Pracownia Twórczej Aktywności to miejsce, które ma pomagać dzieciom rozwijać ich wyobraźnię i uwrażliwiać je na otaczający świat. W pracowni dzieci mogą wraz z opiekunami bawić się w twórczy sposób, wykorzystując do tego specjalne zabawki edukacyjne:

  • Ekrany dotykowe
    To ekrany połączone z komputerem umożliwiające malowanie za pomocą dotyku. Program pozwala na malowanie różnymi gęstościami farby i mieszanie kolorów. Podczas zabawy dziecko może również ustalić grubość kreski i fakturę farby (olejna, akwarela, tempera).

  • Magiczne Okno
    To podświetlany stół z piaskiem do tworzenia piaskowych obrazów. Zamontowana pod stołem kamera umożliwia podgląd tworzonego dzieła. Istnieje możliwość wydruku wirtualnej pracy. Malowanie ulotnych obrazów na piasku rozwija wyobraźnię, ma także działanie wyciszające i skupiające.

Uroczyste otwarcie pracowni, w którym czynny udział wezmą Wolontariusze ING, już 1 czerwca! Zapraszamy do Świetlicy Muzealnej Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Plac Sobieskiego 2. Start o godzinie 15.00. W programie między innymi:

– wirtualne malowanie piaskiem i farbami;

– tworzenie mozaiki z płytek ceramicznych;

– piknik archeologiczny z licznymi zabawami i konkursami.

Korzystanie z Pracowni Twórczej Aktywności przy Świetlicy Muzealnej będzie ogólnodostępne i całkowicie bezpłatne. Świetlica Muzealna udostępniana jest głównie szkołom, przedszkolom, stowarzyszeniom, kółkom zainteresowań. Na bieżąco współpracuje również z wieloma organizacjami zrzeszającymi najbardziej zaniedbane dzieci z rodzin biednych i patologicznych. Średniomiesięcznie w zajęciach świetlicowych uczestniczy od 300 do 400 dzieci.

W projekcie z ramienia banku uczestniczyli Wolontariusze ING z oddziału ING Banku Śląskiego w Bytomiu, Plac Sobieskiego 2. Projekt został zrealizowany w ramach „Dobrego Pomysłu”konkursu wolontariackiego dla pracowników Banku. Zwycięskie projekty otrzymują dotację na realizację z Fundacji ING Dzieciom. W III edycji konkursu, w 2010 roku, zaplanowano realizację 49 Dobrych Pomysłów.

Wolontariat ING to program społeczny, który daje pracownikom ING Banku Śląskiego możliwość zaangażowania się w pracę wolontariacką. Wolontariuszem może być każdy, we wszystkich dziedzinach życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna. Obecnie w Banku jest ponad 1000 wolontariuszy, ich liczba ciągle rośnie a podejmowane przez nich działania są coraz bardziej zróżnicowane. Każdy z pracowników banku może przeznaczyć 1 dzień (8 godzin zawodowego czasu pracy) na działania w ramach wolontariatu – gwarantuje to Regulamin Pracy ING Banku Śląskiego.

Program Wolontariat ING został w kwietniu 2010 roku wyróżniony Laurem Odpowiedzialności za Dobrą Praktykę CSR. Konkurs Dobre Praktyki przeprowadzany jest przez PKPP Lewiatan, NSZZ Solidarność oraz firmę doradczą Deloitte.

 

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts