Wiadomości branżowe

Marsz dla Życia i Rodziny ? START!

Już w najbliższą niedzielę – 30 maja – odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się na Nowym Świecie u zbiegu ulic Foksal i Chmielnej o godz. 12.00. Uczestnicy przejdą na Plac Bernardyński pod kościołem św. Anny, manifestując  przywiązanie do wartości rodzinnych.

Przypadający w tym roku 5 jubileuszowy Marsz, będzie przebiegał pod hasłem „Państwo przyjazne Rodzinie”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę rządzących na problemy polskich rodzin. Oczekują takiego działania państwa, które stworzy młodym ludziom warunki sprzyjające i zachęcające do podejmowania życia w małżeństwie. Polityka podatkowa, społeczna i edukacyjna, powinny wspomagać Rodzinę, dając poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Marsz to także afirmacja szacunku do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Organizatorzy zwracają uwagę na potrzebę obrony tych najmniejszych istot, które same są za słabe, aby walczyć o swoje podstawowe prawa.

Do udziału w Marszu zachęcają przedstawiciele mediów oraz ludzie kultury i sztuki. Do uczestnictwa zapraszają m. in. Przemysław Babiarz, Jan Żaryn, Tomasz Zubilewicz i inni. Filmy z ich udziałem dostępne są na stronie www.marsz.org.

30 maja 2010 r. o godzinie 12.00 spotkają się wszyscy, którzy chcą zamanifestować swoje przywiązanie do rodziny oraz życia jako niepodważalnego daru. Marsz przejdzie przez Nowy Świat i dalej Krakowskim Przedmieściem aż do Placu Bernardyńskiego pod kościołem św. Anny. W programie przewidziane są tańce, zabawy, wspólne śpiewanie, pokaz musztry szkockiej, a także zabawy dla dzieci. Impreza zakończy się koncertem finałowym na dużej scenie przy Kościele św. Anny w ramach Miasta Miłosierdzia organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Wystąpi Viola Brzezińska, rozdane zostaną nagrody Turnieju piłki nożnej „Life & Family Cup” oraz Przeglądu Piosenki Rodzinnej będące częścią Festiwalu Family Art.

Marsz organizowany jest przez Fundację Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej i Instytut im. ks. Piotra Skargi. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby i organizacje pozarządowe przyjazne życiu i rodzinie, pozytywnie nastawione do idei praw człowieka. Szczegółowe informacje na stronie www.marsz.org.

Briefing dla mediów o godz. 12.30 u zbiegu Chmielnej i Nowego Światu. Zapraszamy!

 

 

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts