Wiadomości branżowe

Pracuj z nami bo MY mamy MAMY!

Niewiele potrzeba do tego, aby każda mama pracująca – zarówno ta w ciąży, jak i ta już wychowująca dzieci – miała poczucie, że firma rozumie i pomaga jej w łączeniu pracy z macierzyństwem. Czasami wystarczy dobra wola i wyrozumiałość.

Pomysłodawczynie projektu  – młode  mamy – chcą by akcja wyróżniała te firmy, które otwarcie przyznają „Tak! My mamy mamy!”. To swoista deklaracja, że pracodawca nie tylko wie, że zatrudnia mamy, ale też tworzy im przyjazne czyli normalne środowisko pracy. Akcja rusza w najbliższy Dzień Matki – 26 maja 2010 r.  „Twarzą akcji” jest każda mama – pracownik, która tym samym ambasadoruje swoim prawom respektowanym przez pracodawcę.
 
Każda mama pracująca – ta w ciąży, jak i ta już wychowująca dzieci – chce mieć poczucie, że firma w której jest zatrudniona, a przede wszystkim jej bezpośredni przełożony, rozumie i pomaga jej w łączeniu pracy z macierzyństwem – mówi Małgorzata Celarek – współtwórczyni akcji, account manager w agencji Edelman Polska, na codzień mama 5-letniej Jagody – „Co prawda, jest wiele inicjatyw, które promują godne traktowanie przyszłych i młodych rodziców, ale są skierowane raczej do dużych korporacji. My liczymy, że do akcji „MY MAMY MAMY!” dołączą pracownicy małych i średnich firm, a także instytucji publicznych. Przecież tam też są mamy!.”
 
Przyjazne mamom firmy i instytucje można zgłaszać od 26 maja na stronie  www.ebobas.pl/blog/MyMamyMamy. Tu też każda mama może prowadzić swój blog albo wziąć na forach udział w dyskusji na temat jej sytuacji zawodowej podczas ciąży czy też po powrocie do pracy z urlopu macierzyńskiego, czy wychowawczego. 
 
Młody rodzic chce mieć pewność, że praca nie będzie z nim wracała do domu” – mówi Marta Lau – pomysłodawczyni akcji, zawodowo związana z Edelman Polska, prywatnie mama 2–letniego Witka – „Ja mam szczęście pracować w takiej firmie, która dopasowała swoje oczekiwania do moich możliwości, jako mamy małego dziecka. Znam wiele mam, które też pracują w takich organizacjach i akcja „MY MAMY MAMY” jest m.in. po to, by mogły się tym pochwalić.  
 
Projekt MY MAMY MAMY będzie się rozwijał wraz z oczekiwaniami zgłaszanymi na portalu www.ebobas.pl/blog/MyMamyMamy przez te najbardziej aktywne mamy. W tej chwili, portal eBobas.pl, który wspiera merytorycznie akcję, uruchomił dwie ankiety:
– na temat sytuacji kobiet w ciąży w pracy
– na temat sytuacji mam  w pracy 
Planowane są także czaty z ekspertami zajmującymi się sprawami pracowniczymi, a także aktywność na portalach: Nasza-Klasa.pl oraz Facebook. Już dziś eBobas.pl i Edelman Polska ogłaszają konkurs na slogan wspierający cały projekt
 
MY MAMY MAMY to pomysł pracowników – mam z agencji Edelman Polska. Patronem medialnym i merytorycznym idei został portal eBobas.pl

Źródło Edelman Polska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts