Wiadomości branżowe

Startuje Festiwal Family Art

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się tygodniowy Festiwal Family Art. Od 22 maja zapraszamy na Przegląd Piosenki Rodzinnej, Przegląd Filmów Wybranych, Turniej Piłki Nożnej „Life & Family Cup”, a wreszcie na Koncert Finałowy. Festiwal będzie towarzyszył warszawskiemu Marszowi dla Życia i Rodziny, który ruszy 30 maja w południe.

Rodzina to pierwsze środowisko, w którym odkrywane są zdolności jej członków. To tam rozwijane są pasje  muzyczne, filmowe czy sportowe. Organizując Festiwal Family Art chcemy dać rodzinom możliwość prezentacji swoich talentów, a także zaproponować miejsce, gdzie mogą współtworzyć sztukę. Współorganizatorem  Festiwalu jest Dobre Miejsce – Centrum Kultury przy ul. Dewajtis 3.

Przegląd Piosenki Rodzinnej skierowany jest nie tylko do rodzin. Zapraszamy autorów i wykonawców, których  utwory będą promować wartości rodzinne. Każdy z uczestników znajdzie odpowiednią dla siebie kategorię. Bierzemy pod uwagę wiek wykonawców, występy solowe lub zespołowe. Tak więc będzie można posłuchać i obejrzeć solistów, zespołów i chórów oraz dzieci, rodziców i dziadków.  Przegląd rozpoczyna się 22 maja przesłuchaniem konkursowym przy ul. Dewajtis 3. W jego ramach będzie można także uczestniczyć w koncercie  „Worship Sunday” w wykonaniu Misericordia Gospel Group.

Festiwal Family Art to także Przegląd Filmów Wybranych.  Zapraszamy na organizowaną przez ASK Soli Deo projekcję  filmu  „The Humane Experience” reż. Ch. Kinnane  z udziałem twórców obrazu;  można będzie także obejrzeć między innymi film ,,Bella” (reż. A. G. Monteverde), który miał polską premierę na Marszu dla Życia i Rodziny w zeszłym roku.

Trzecim elementem Festiwalu Family Art jest Turniej Piłki Nożnej „Life & Family Cup” przeznaczony dla organizacji pozarządowych, które w idei swojej działalności mają rodzinę oraz wartości z nią związane.  Mecze odbywać się będą 22 maja w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21.

Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą organizacji pozarządowych Fundacji  Narodowego Dnia Życia oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby i organizacje pozarządowe przyjazne życiu i rodzinie, pozytywnie nastawione do idei praw człowieka. Marsz wyrusza 30 maja o godz. 12.00 z ul. Nowy Świat. Finał odbędzie się podczas organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II Miasta Miłosierdzia na Krakowskim Przedmieściu (od ul. Miodowej). Szczegółowe informacje na stronie www.marsz.org.

 

KALENDARIUM:

Przegląd Piosenki Rodzinnej

Lokalizacja: Dobre Miejsce – Centrum Kultury, ul. Dewjatis 3, Las Bielański.
Program:
22 maja 2010 r. – Przesłuchania Konkursowe wykonawców zakwalifikowanych do udziału w przeglądzie.
23 maja 2010 r., godz. 18:00 – Koncert „Worship Sunday” w wykonaniu Misericordia Gospel Group.
30 maja 2010 r., ok. godz. 14.15 – występ zwycięzcy Przeglądu na Pikniku Rodzinnym w ramach Miasta Miłosierdzia.

Przegląd Filmów

22 maja, godz. 19:00 – Projekcje filmu „The Humane Experience”( reż. Ch. Kinnane) organizowane przez ASK Soli Deo z udziałem twórców filmu. Klub WAT, bilet 15 zł.
Projekcje w Dobrym Miejscu:
26 maja 2010 r., godz. 19:00 – ,,Była sobie dziewczyna”- reż. L. Scherfig.
27 maja 2010 r., godz.19:00 – ,,Handlarz Cudów”- reż. B. Pawica, J. Szoda.
28 maja 2010 r., godz. 17:00 – ,,Guadalupe”- reż. S. Parra.
28 maja 2010 r., godz. 19:00 – ,,Pożegnania”- reż. Y. Takita.
29 maja2010 r., godz. 17:00 – ,,Czarny Balonik”-  reż. E. Down.
29 maja 2010 r., godz. 19:00 – ,,Bella”- reż. A. G. Monteverde.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Sklepie Chrześcijańskie Granie, oraz na stronie
www.chrzescijanskiegranie.pl.

Turniej  Piłki Nożnej „Life & Family Cup”

22 maja 2010 r., początek: godz.11:00, Białołęcki Ośrodek Sportu, ul. Strumykowa 21.

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy