Wiadomości branżowe

Nagrody za malowanie dźwiękiem

Znamy już zwycięzców III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świat malowany dźwiękiem” zorganizowanego przez firmę Magellan. Wręczenie nagród odbędzie się z udziałem “doktorów clownów” z Fundacji “Dr Clown” patronującej akcji.

Konkurs miał na celu nieść radość małym pacjentom przebywającym w szpitalach oraz łagodzić stres związany z procesem leczenia. Zaproszenie przeniesienia do świata pełnego różnych dźwięków, barw i kształtów przyjęły 74 przyszpitalne szkoły i świetlice.

Główną nagrodę w konkursie przyznano Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Radomiu. Pracę nadesłaną z tej placówki doceniono przede wszystkim za oryginalność i pomysłowość, a także technikę wykonania. Szpital otrzyma nagrodę o wartości 5.000 zł, w postaci materiałów i pomocy edukacyjnych, ułatwiających pracę z chorymi dziećmi.

Drugą nagrodę otrzyma Wojewódzki Zespół Reumatologiczny w Sopocie. W tym przypadku, o wygranej również zadecydował pomysł i technika wykonania.

Trzecie miejsce zajęła praca z Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii Dziecięcej w Chorzowie, w której doceniono przede wszystkim kreatywne podejście do tematu konkursu.

Nagrodę-wyróżnienie, w postaci zestawu instrumentów muzycznych, przyznano Szpitalowi Morskiemu im. PCK w Gdyni.

Przygotowano również upominki dla małych pacjentów, którzy wykonali nagrodzone prace. Teraz zwycięskie szpitale dokonują wyboru wyposażenia szkoły lub świetlicy przyszpitalnej w ramach wygranej.

Patronami medialnym tegorocznej edycji konkursu są: Polskie Radio Kraków, Polskie Radio PIK Bydgoszcz, Polskie Radio Rzeszów, Polskie Radio Katowice, Radio Plus, Dziennik Zachodni, Echo Miasta Poznań, Echo Miasta Warszawa, Echo Miasta Gdańsk, Kurier Lubelski.

Wszystkie prace nadesłane na konkurs można oglądać na stronie www.nazdrowieusmiech.

Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts