Wiadomości branżowe

III Symfonia Mahlera na zakończenie sezonu NOSPR

W piątek, 14 maja o godz. 19.30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wystąpi w swojej siedzibie podczas ostatniego w bieżącym sezonie koncertu.

NOSPR, połączone chóry Polskiego Radia oraz Filharmonii Krakowskiej (chór żeński i chłopięcy) zaprezentują III Symfonię Gustava Mahlera z Yvonne Naef w solowej partii altu. Całość poprowadzi Jacek Kaspszyk, dyrektor muzyczny NOSPR.

Powstała w 1896 r.  III Symfonia Mahlera jest jednym z najbardziej typowych dzieł symfonicznych kompozytora: jej programowe założenia, gigantyzm formy (6 części), wokalno-instrumentalny aparat wykonawczy znakomicie oddają styl twórcy i jednocześnie charakter epoki. Symfonia powstała w 1896 r. prawykonana została dopiero 6 lat później, po zgromadzeniu odpowiedniego składu wykonawców. 

Koncert rozpocznie się o godz. 19.30, 14 maja, w siedzibie NOSPR (sala im. Grzegorza Fitelberga, Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2). Bilety w cenie 35 zł (ulgowe – 15 zł) dostępne będą w kasie NOSPR (12-14.05.), kasie Teatru Śląskiego (10-14.05.), w punktach Ticketportal (10-14.05.) oraz na stronach www.ticketportal.pl i www.ebilet.pl.

Informacje, rezerwacje: tel. 32 251-89-03, e-mail: [email protected]

Dziękując za udział w naszych koncertach zapraszamy na kolejne projekty orkiestry w przyszłym, jubileuszowym sezonie, w którym NOSPR obchodzić będzie 75-lecie swojego istnienia.

Źródło Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts