Wiadomości branżowe

Allegro wspiera akcję ?Policzmy się?

„Policzmy się z rakiem” to największa w Polsce pozytywna kampania społeczna  wspierająca walkę z nowotworami. Organizatorzy poprzez „policzenie” ludzi, którzy wygrali z rakiem chcą pokazać, że  nowotwór to nie wyrok. Akcja potrwa od 10 do 17 maja. W tym samym czasie na stornach serwisu Allegro – głównego partnera akcji – wystartują aukcje charytatywne, z których całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz pomysłodawcy kampanii – Fundacji „Ludzie dla ludzi”.

Pierwsi bohaterowie kampanii to ludzie w różnym wieku i różnych profesji. Na stronie www.policzmysie.pl o swoich zmaganiach z rakiem mówią m.in.: nauczycielka, basista rockowej kapeli, fotograf, emerytka. Zachorowali w różnym czasie, na różne rodzaje nowotworów. Wygrali z rakiem i przekonują, że było warto walczyć. Teraz żyją, zakładają rodziny, rodzą im się dzieci, wnuki, nagrywają płyty, otrzymują nagrody i biegają maratony.

Fundacja „Ludzie dla ludzi”, która przygotowała kampanię „Policzmy się” chce, aby takich świadectw było jak najwięcej. Cel to przełamanie poczucia przerażenia i bezradności w obliczu choroby nowotworowej, które dotyka pacjentów i ich rodziny.  Przykład ludzi, którzy pokonali raka ma motywować do walki, pomagać oswajać nowotwory. Tytuł kampanii „policzmy się z rakiem” to w sensie dosłownym policzenie ludzi, którzy walczą lub pokonali raka. W przenośni to promowanie wiary i przekonania, że z rakiem można się policzyć. W dniach 10 -17 maja oprócz prostej rejestracji na stronie, każdy, kto dokona rozszerzonego wpisu – otrzyma tytuł „Liczącego się ambasadora”. W ten sposób powstanie „liczący się korpus dyplomatyczny akcji Ludzie dla Ludzi”.

Strona internetowa www.policzmysie.pl, będzie aktywna także po zakończeniu akcji pełniąc rolę portalu zawierającego informacje potrzebne osobom, których w jakikolwiek sposób dotyczy problem choroby nowotworowej. Portal ma za zadanie nie tylko skupiać społeczność wspierającą się w walce z chorobą, ale również będzie stanowił cenne kompendium wiedzy związanej z onkologią. Przydatne i praktyczne informacje zredaguje zespół specjalistów z największych polskich placówek leczenia nowotworów.

Start kampanii wspiera serwis Allegro organizując specjalne aukcje charytatywne, z których całkowity dochód zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji „Ludzie dla Ludzi”. Wśród licytowanych przedmiotów znajdą się między innymi: unikatowy tryptyk pędzla Franciszka Starowieyskiego, cenne książki z autografami autorów oraz koszulka reprezentacji Polski w piłce ręcznej z podpisami całej kadry. Wszystkie aukcje będą dostępne pod adresem: www.policzmysie.allegro.pl

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts