Nowości, wydarzenia, wywiady? czyli wszystko o książkach w odnowionym serwisie Wirtualnej Polski

Łatwiejszy dostęp do informacji, ulepszona nawigacja i ciekawa szata graficzna to najważniejsze atuty odnowionego serwisu ksiazki.wp.pl. Witryna stanowi obecnie wygodne, łatwe w obsłudze i niezwykle kompetentne źródło wiedzy na temat współczesnej literatury w bardzo szerokim znaczeniu tego słowa.

Na Stronie Głównej  serwisu pojawiły się boksy: Wydarzenia, Felietony, Publicystyka, Wywiady, Zapowiedzi, Wasza półka z książkami, Leksykon autorów, Nowości i  Zaproszenia.

I tak Wydarzenia prezentują najnowsze newsy związane bezpośrednio z literaturą lub przedsięwzięciami okołoliterackimi. W zakładce znajdują się informacje o przyznanych nagrodach, kiermaszach i targach, warsztatach literackich, spotkaniach z twórcami. Są tu także ciekawostki jak np. informacja o wydaniu monet z podobizną Harry'ego Pottera czy komiksu o losach jeńców z Katynia.

W dziale Felietony uznani pisarze Jacek Dehnel i Jacek Dukaj, w cotygodniowych odsłonach przekazują osobisty, niekiedy kontrowersyjny, punkt widzenia na temat współczesnej literatury – najnowszych książek autorstwa prozaików rodzimych i zagranicznych. Publicystyka zawiera eseje i dłuższe teksty analityczne związane z literaturą. Ich autorami są  zarówno autorzy zewnętrzni jak i redaktorzy serwisu ksiazka.wp.pl. Piszą o książkach, lub wydarzeniach, które odbiły się szerokim w Polsce, Europie lub na świecie.  W boksie Wywiady publikowane są rozmowy z pisarzami, przede wszystkim na temat ich twórczości (ostatnio K. Kutz, A. Domosławski, K. Miller).  Mają one jednak dużo szerszy wymiar i zawierając także komentarze do wielu zachodzących we współczesnym świecie zjawisk. Wśród interlokutorów są zarówno uznani pisarze, jak też debiutanci, autorzy poczytnych poradników  i kontrowersyjnych felietonów.

Zapowiedzi sięgają kilku miesięcy naprzód i są uzupełniane na bieżąco przez domy książki i oficyny wydawnicze zaś Nowości – to zestaw najciekawszych pozycji wydawniczych dostępnych na półkach księgarskich (sekcja jest podzielona na: nowości dzisiejsze, z tego tygodnia, z tego miesiąca…).

Dział Wasza półka z książkami ma charakter społecznościowy. Użytkownicy tworzą tematyczne listy swoich ulubionych książek, polecają  je sobie i komentują lektury innych internautów m.in. w rubrykach: Mam książki, Nie lubię, Oddam.

W Leksykonie autorów przedstawiane są najciekawsze postaci współczesnej literatury, a także twórcy znajdujący się aktualnie na topie, wokół których powstał medialny szum (m.in. Nora Roberts, Steven Erikson, Haruki Murakami, Mariusz Sieniewicz).

Zaproszenia przekazywane są przez Wydawnictwa i dotyczą informacji o debatach literackich, kiermaszach i spotkaniach z autorami. To znakomite źródło wiedzy dla czytelników, dla których bezpośredni kontakt z pisarzem, jest naturalnym uzupełnieniem lektury jego ksiązki.

Sekcja Recenzje redagowany jest przez internautów, którzy polecają lub przeciwnie – w miażdżący sposób krytykują – swoje lektury.  To sprawdzony sposób na świeży, choć niekiedy kontrowersyjny odbiór dzieła przez „zwykłych” czytelników.

Wreszcie w sekcji Multimedia prezentowane są filmiki o książkach i spotkaniach z ich autorami.

ksiazki.wp.pl

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top