Wiadomości branżowe

ING Bank Śląski patronem VIII Festiwalu Ekspresji Dziecięcej

ING Bank Śląski już po raz szósty objął patronatem Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej. Festiwal odbędzie się w dniach 21-28 kwietnia 2010 r. w Katowicach. Celem Festiwalu jest prezentacja twórczości dziecięcej oraz integracja środowisk naukowych pedagogów i psychologów.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli również: Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Wiesław Banyś, Dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. Jan Malicki oraz Prezydent Katowic Piotr Uszok.

Uroczysta inauguracja Festiwalu odbędzie się w środę 21 kwietnia o godz. 10 w Bibliotece Śląskiej.

Festiwal Ekspresji Dziecięcej realizowany jest głównie z myślą o dzieciach, dlatego jego najważniejszymi uczestnikami będą mali twórcy, wykonawcy, aktorzy, zarówno ze szkół ogólnodostępnych jak i specjalnych. Oprócz przeglądu twórczości dziecięcej, w czasie trwania festiwalu, odbędzie się szereg warsztatów dla studentów, nauczycieli, animatorów wychowawców i artystów pracujących na co dzień z dziećmi wieku od lat 3 do 16. W związku z tegorocznym Festiwalem, już od marca „Uliczne Galerie” mieszczące się w gablotach reklamowych przystanków autobusowych, prezentują prace malarskie dzieci. 

W ramach festiwalu, 26 kwietnia w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, będzie można zobaczyć „Kosmitę”, spektakl oparty na książce Roksany Jędrzejowskiej-Wróbel pod tym samym tytułem. Książka powstała z inicjatywy ING Banku Śląskiego, w ramach pierwszego w Polsce programu społecznego „W towarzystwie Lwa”, propagującego techniki biblioterapii. Wstęp na spektakl jest bezpłatny a dodatkowe informacje nt. rezerwacji można znaleźć stronie www.katowice.eu).

O programie społecznym „W Towarzystwie Lwa”:

ING Bank Śląski, jako pierwszy w Polsce rozpoczął realizację programu społecznego propagującego techniki biblioterapii, terapii z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanych tekstów lub książek. Program realizowany jest od 2005 roku. W ramach programu powstały dwie książki:

  • „Lucjan, Lew jakiego nie było” (2005) – książka opracowana z myślą o dzieciach hospitalizowanych na oddziałach onkologii i hematologii w Polsce. Od 2005 roku Lew Lucjan z grupą animatorów odwiedza małych pacjentów szpitali w całej Polsce. Do tej pory do beneficjentów programu trafiło 25 000 książek, a w każdej edycji uczestniczyło średnio 1000 małych pacjentów.
  • “Kosmita” (2008) – bezpośrednimi odbiorcami tej książki są rodziny dzieci autystycznych. „Kosmita” został wpisany na złotą listę Fundacji ABC XXI wieku „cała Polska czyta dzieciom”.

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts