Wiadomości branżowe

Serial telewizji internetowej WP.tv o kulturze na festiwalu form dokumentalnych w Łodzi

Program „Szok Kulturalny”, realizowany przez WP.tv, zakwalifikował się do prestiżowego festiwalu „Sztuka i Dokumentacja 2010”.

Program „Szok Kulturalny” realizowany przez zespół telewizji internetowej portalu Wirtualna Polska zostanie zaprezentowany w ramach prestiżowego festiwalu form dokumentalnych „Sztuka i Dokumentacja 2010”

Festiwal „Sztuka i Dokumentacja 2010” odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia w Łodzi. To jedyny festiwal w Polsce, podczas którego prezentowane są różnorodne formy dokumentowania sztuki, przy czym – jak podkreślają organizatorzy – „Dokumentacja dziś zyskuje dużą autonomię. Nie tylko daje świadectwo, ale też stanowi kolejną warstwę dzieła sztuki. Zarazem ta właśnie sytuacja otwiera nowe perspektywy. Nie oznacza jedynie odtworzenia, a dokumentalista może dodać coś do sztuki.”*

„Szok Kulturalny” jest trochę jak “bzik tropikalny”, wywołany gorącym klimatem, z tym że miejskiej dżungli. Jest dynamiczny i niekonwencjonalny – wyjaśnia Agnieszka Adamek, pomysłodawczyni oraz prowadząca cykl, dziennikarka telewizji internetowej WP.TV – W świecie, w którym sztuka współczesna zadziwia i szokuje, próbujemy ją nie tyle zbadać czy ocenić, co podejrzeć i podzielić się naszymi spostrzeżeniami.

Każda część programu trwa 4-5 minut a jej trzon stanowi wywiad z twórcą – reżyserem teatralnym, artystą, fotografem – lub grupą twórczą. Bohaterem każdego odcinka jest inny twórca bądź wydarzenie. Ważną rolę odgrywa także strona wizualna programu, ciekawe zdjęcia i niebanalny montaż, za które odpowiada realizator, Łukasz Borowski.

„Szok Kulturalny” zaprezentowany zostanie obok projektów czołowych polskich artystów – m.in. Michała Brzezińskiego, Angeliki Fojtuch, Doroty Nieznalskiej – oraz grup twórczych, w tym PGR ART. Wyboru dokonało jury w składzie: Aurelia Mandziuk, Łukasz Guzek, Adam Klimczak, Jerzy Grzegorski, Tomasz Komorowski, Karolina Jabłońska oraz Norbert Trzeciak.

Seria „Szok Kulturalny” została dostrzeżona przez osoby związane ze środowiskiem artystycznym, w tym jury festiwalu Sztuka i Dokumentacja. Świadczy to bez wątpienia o jakości merytorycznej oraz realizatorskiej projektu. Niezwykle istotny jest też wkład WP.tv w promocję sztuki i kultury w mediach. Łukasz Skalik, Kierownik Działu WP.tv i Multimedialnego Wsparcia Portalu

Dziesięć odcinków cyklu, zrealizowanych przez telewizję internetową WP.TV, odnotowało ponad 700 tysięcy odtworzeń, co stawia go w czołówce najpopularniejszych serii emitowanych w portalu.

Program promuje szeroko pojętą sztukę współczesną oraz wydarzenia kulturalne. Skierowany jest nie tyle do środowisk artystycznych, ale przede wszystkim do osób, które nie interesują się na co dzień taką tematyką – dodaje Agnieszka Adamek – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni faktem, że „Szok Kulturalny” znalazł swoje miejsce w komercyjnej przestrzeni rozrywkowego WP.TV, ciesząc się wśród widzów dużym powodzeniem i budząc wiele, nieraz skrajnych, emocji.

Cykl „Szok Kulturalny” będzie prezentowany podczas festiwalu w formie strony internetowej, zaś dwa wybrane odcinki znajdą się w osobnym przeglądzie materiałów wideo.

www.doc.art.pl
szok.wp.tv
wp.tv


*za: http://www.doc.art.pl/

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts