Wiadomości branżowe

Ponad 100 fanów Artystycznej Podróży Hestii!

W ciągu tygodnia od pojawienia się Artystycznej Podróży Hestii na Facebook strona konkursu zgromadziła już ponad 100 fanów. To kolejny sposób dotarcia do studentów ASP z informacją o możliwości wzięcia udziału w tegorocznej, dziewiątej już, edycji Podróży. Konkurs jest organizowany przez Ergo Hestię, a zgłoszenia można przesłać do 31 marca br.

Jury składające się z artystów, dziennikarzy, mecenasów sztuki i profesorów akademickich wybierze najzdolniejszego studenta IV lub V roku jednej z polskich akademii sztuk pięknych, który w nagrodę wyjedzie na miesięczne stypendium do Nowego Jorku. Drugą i trzecią nagrodą w konkursie są czeki – o wartości 5 000 zł i 2 000 zł – na zakup materiałów plastycznych. Nagrodą specjalną, zarezerwowaną dla studenta gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, jest miesięczny pobyt w Walencji.

W 2009 roku Artystyczna Podróż Hestii po raz pierwszy swoim zasięgiem objęła wszystkie akademie sztuk pięknych działające na terenie Polski (wcześniej partnerem w projekcie była gdańska ASP). W listopadzie tego samego roku Ergo Hestia otrzymała za projekt „Artystyczna Podróż Hestii” statuetkę w konkursie „Sztuka cenniejsza niż złoto”, organizowanym przez Fundację Commitment to Europe arts & business oraz Narodowy Bank Polski.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronach:

www.artystycznapodrozhestii.pl

www.facebook.com/ArtystycznaPodrozHestii

 

Źródło Hestia SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts