Wiadomości branżowe

Jeszcze tylko 2 tygodnie na zgłoszenia w konkursie “Urodzeni w 89”

Jeszcze tylko do 31 grudnia 2009 roku młodzi ludzie z Polski urodzeni w 1989 roku mogą zgłaszać swoje prace do konkursu literackiego, w którym do wygrania staż w Financial Times w Londynie i nagrody finansowe od UniCredit Group.

<

p>Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Financial Times i UniCredit Group, do której należy Bank Pekao SA, ogłosiły międzynarodowy konkurs literacki “Urodzeni w ‘89” w październiku, aby uczcić pamięć wydarzeń historycznych jesieni 1989. Celem konkursu jest zdobycie informacji w jaki sposób młodzi ludzie pokolenia 1989, oceniają i radzą sobie ze zmianami, które zaszły w ciągu ostatnich 20 lat. Chcemy, aby ludzie urodzeni w tym dramatycznym roku wyrazili swoje nadzieje, oczekiwania, ale również obawy dotyczące przyszłości, swoje refleksje i wrażenia. A wszystko to w formie eseju zawierającego nie więcej niż 1500 słów. 

Uczestnicy, urodzeni w 1989 roku w jednym z krajów operacji EBOiR, mogą zgłaszać swoje prace do 31 grudnia 2009 roku droga mailową[email protected], przez stronę internetową www.ebrd.com/bornin89 lub pocztą tradycyjną na adres: EBRD Communications Department, Dopisek: “Born in ‘89”, One Exchange Square, London, EC2A 2JN.

Zwycięzców konkursu wybierze międzynarodowe jury pod przewodnictwem uznanego pisarza Andreya Kurkova. Pierwszą nagrodą będzie tygodniowy staż w redakcji gazety Financial Times. Grupa UniCredit przyzna nagrody pieniężne dla zwycięzców. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na wiosnę 2010 w siedzibie EBoiR w Londynie, jednocześnie opublikowany zostanie zbiór najlepszych eseji.

 

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Europejskiej Stolicy Kultury   #Film Agnieszki Holland   #Mariusz Treli   #Zbigniew Ho