Wiadomości branżowe

Allegro Short Film wśród otwartych konkursów OFF PLUS CAMERA

Już od 7 grudnia każdy posiadacz komórki, kamery video lub aparatu cyfrowego może wystartować w konkursach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF PLUS CAMERA w Krakowie. Jednym z trzech konkursów wielkiego finału będzie Allegro Short Film. Organizatorzy edycji OFF PLUS CAMERA 2010 zapraszają do udziału w trzech konkursach dla niezależnych

Już od 7 grudnia każdy posiadacz komórki, kamery video lub aparatu cyfrowego może wystartować w konkursach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF PLUS CAMERA w Krakowie. Jednym z trzech konkursów wielkiego finału będzie Allegro Short Film.

Organizatorzy edycji OFF PLUS CAMERA 2010 zapraszają do udziału w trzech konkursach dla niezależnych twórców. Zgłoszenia odbywają się poprzez stronę internetową www.offpluscamera.com/konkursy. Na zwycięzców czekają: 3000 USD jako główna nagroda w każdym z konkursów oraz telefony komórkowe. Ponadto finaliści zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach filmowych prowadzonych podczas festiwalu przez wybitnych polskich operatorów. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród OFF PLUS CAMERA 25 kwietnia 2010 roku w Krakowie.

Do konkursu Allegro Short Film uczestnicy będą zgłaszać krótkie filmy o charakterze fabularnym. Tematyka jest dowolna, podobnie jak to, czym można swój film nakręcić. Dopuszczone zostaną prace nagrane kamerą lub aparatem cyfrowym, a także telefonem komórkowym. Oprócz gwarantowanych 3000 USD, pulę nagród zwiększać będą sumy uzyskane ze specjalnych aukcji gadżetów filmowych.

Dwa pozostałe konkursy otwarte to „All You Need Is L’OFF”, na który zaprasza operator sieci komórkowej PLUS oraz Kontakt TVN24, któremu patronuje największy polski kanał informacyjny.

Festiwal OFF PLUS CAMERA to przede wszystkim wielki festiwal debiutów. Konkursy odbywające się w Internecie to ukłon w stronę młodych, niezależnych twórców, którzy dopiero odkrywają w sobie duszę filmowca. To także pomysł na to, by szukać nowych środków ekspresji i zmierzyć się w walce o atrakcyjne nagrody i obecność na prawdziwym festiwalu filmowym. Nagrodzone prace zostaną pokazane podczas ceremonii wręczenia nagród, w czasie której ogłoszony zostanie także zwycięzca Krakowskiej Nagrody Filmowej (100 000 USD). Nagroda ta przyznawana jest reżyserowi najlepszego zdaniem jury pełnometrażowego filmu wybranego spośród 12 debiutanckich filmów.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy