Wiadomości branżowe

ING inicjuje działania prokulturalne

ING Bank Śląski, jako reprezentant grupy Fundatorów i Darczyńców Fundacji Sztuki Polskiej ING, otrzymał nagrodę w konkursie Sztuka cenniejsza niż złoto, nagradzającym instytucje sektora finansowego za promowanie i wspieranie kultury i sztuki w Polsce. Nagrodę odebrał Oscar Swan, Przewodniczący Rady Fundacji oraz wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Jest nam niezmiernie miło, że działalność fundacji została doceniona. Taka nagroda ma duże znaczenie, bo potwierdza, że realizowane przez nas projekty są potrzebne. Cieszę się, że w ostatnim czasie obok konsekwentnego budowania kolekcji dzieł sztuki, Fundacja coraz częściej włącza się w działalność polskiego środowiska artystycznego, angażując się w wybrane projekty wydawnicze i wystawiennicze. Już za kilka dni – 10 grudnia w Galerii Leto otwarta zostanie wystawa pt. Niebieski prawie biały, której fundacja jest współorganizatorem. Pragnę podkreślić, że Fundacja Sztuki Polskiej ING może tak efektywnie realizować swoje cele wyłącznie dzięki zintegrowanemu działaniu grupy ośmiu spółek z grupy ING, których przedstawiciele tworzą Radę Fundacji – powiedziała Magdalena Kochanowska, prezes Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Do grupy instytucji, które są zaangażowane w tworzenie fundacji razem z bankiem należą: ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Polska S.A., ING Lease (Polska) Sp. z o.o., ING Investment Management (Polska) S.A., ING Real Estate Development Sp. z o.o., oraz od 2009 r. także: ING Commercial Finance S.A., ING Bank Hipoteczny S.A. oraz ING Securities S.A.

Fundacja Sztuki Polskiej ING działa na styku świata biznesu i sztuki. Jest instytucją, która przyczynia się do promocji twórczości artystów w kraju i za granicą, w szczególności skupiając się w ostatnim czasie na wspieraniu młodego pokolenia.  Od dziewięciu lat konsekwentnie buduje kolekcję dzieł sztuki, która dziś liczy już ponad 100 dzieł, m.in. takich twórców jak Paulina Ołowska, Zofia Kulik, Wilhelm Sasnal, Jakub Julian Ziółkowski, Jarosław Modzelewski. Stara się także, aby zarówno pracownicy jak i klienci firm zaangażowanych w działalność fundacji mieli jak największy i najbardziej wzbogacający kontakt z polską sztuką współczesną. Kolekcja tworzona przez Fundację Sztuki Polskiej ING wpisuje się w światowy program mecenatu Grupy ING, w którym sztuka odgrywa istotną rolę w tworzeniu kultury organizacyjnej oraz jednego z najważniejszych działalności pozabiznesowych. ING posiada kolekcje sztuki w pięciu krajach: Belgii, Holandii, Polsce, Wielkiej Brytanii i Meksyku.

Konkurs Sztuka cenniejsza niż złoto, zorganizowany przez Fundację COMMITMENT TO EUROPE arts & business oraz Narodowy Bank Polski, skierowany jest do branży finansowej i ma na celu zidentyfikowanie, a następnie wyróżnienie przejawów partnerskiej współpracy sztuki i biznesu.

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Fundacji La Strada   #Handlowi Lud   #Maciej Koz   #Stana Buchowska