Wiadomości branżowe

Przedświąteczny kiermasz

Świece z wosku pszczelego, świąteczne stroiki, niepowtarzalne kartki, haftowane, wyklejane bądź malowane obrazy oraz wiele innych przedmiotów, ręcznie wykonanych przez niepełnosprawnych artystów będzie można kupić na politechnicznym kiermaszu przedświątecznym. Kiermasz czynny będzie od 1 do 4 grudnia 2009, w holu przed aulą w Gmachu Głównym PG, w godz. 10–16.

Na “jarmark” zapraszamy szczególnie tych, którzy w okresie przedświątecznym poszukują nietuzinkowych podarunków dla swoich najbliższych.

– Podczas kiermaszu będzie można kupić upominki, które mogą stać się prezentami świątecznymi o podwójnym znaczeniu – zachęca dr inż. arch. Marek Wysocki z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, inicjator kiermaszu. – Z jednej strony możemy sprawić przyjemność najbliższym, a z drugiej docenić pracę osób niepełnosprawnych i dać im radość z tworzenia.

Prace na kiermasz przywieźli artyści z sześciu placówek prowadzących warsztaty terapii zajęciowej z województwa pomorskiego. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie ich działalności.

– Zapraszam wszystkich całymi rodzinami do udziału w tym przedsięwzięciu, gdyż w ten sposób możemy przełamać negatywne stereotypy postrzegania osób niepełnosprawnych i uwrażliwić się na ich potrzeby – dodaje prof. Henryk Krawczyk, rektor PG. – Będzie mi miło powitać Państwa na tak szczególnej imprezie podczas uroczystego otwarcia kiermaszu.

Uroczyste otwarcie kiermaszu: 1 grudnia 2009, godz. 12. hol przed aulą w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej

Kiermasz czynny: 1–4 grudnia, godz. 10–16, hol przed aulą w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej

 

 

 

 

 

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy