Wiadomości branżowe

Ergo Hestia nagrodzona za wspieranie sztuki

Ubezpieczyciel otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie „Sztuka cenniejsza niż złoto”. To uznanie dla efektywnej współpracy Ergo Hestii z gdańską Akademią Sztuk Pięknych

Nagroda została przyznana za wieloletnie współtworzenie projektu „Artystyczna Podróż Hestii” i promowanie jego laureatów na rynku sztuki. APH powstała w 2002 roku z inicjatywy Piotra Marii Śliwickiego, Prezesa Grupy Ergo Hestia. Dziś ma już charakter ogólnopolski i co roku przyciąga coraz większą liczbę studentów.

W konkursie „Sztuka cenniejsza niż złoto” wzięły udział 32 projekty firm z całej Polski. Siedmioosobowa kapituła oceniała je w pięciu kategoriach. Ergo Hestia wraz z ASP w Gdańsku zostały nagrodzone w kategorii „Partnerstwo Arts & Business”. Podczas uroczystej gali w Pałacu Prymasowskim 26 listopada zwycięzcom wręczono statuetki autorstwa Marcina Radziejewskiego.

Wspieranie przez Ergo Hestię kultury i sztuki nie jest działaniem jednorazowym. Autorskimi pomysłami sopockiego ubezpieczyciela jest nie tylko konkurs „Artystyczna Podróż Hestii”, ale także „Artystyczny Indeks Hestii”, projekt dla uczniów szkół plastycznych. Ergo Hestia organizuje także wręczenie Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera. Tradycją stały się też występy polskich i zagranicznych gwiazd w nadmorskiej siedzibie ubezpieczyciela w ramach Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia „Dwa Teatry” i urodzin Hestii.

Organizatorem konkursu „Sztuka cenniejsza niż złoto” jest Fundacja COMMITMENT TO EUROPE arts & business oraz Narodowy Bank Polski.

Źródło Hestia SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #ASUS   #Nexto Reader   #RUCH   #Sklep Nexto