Wiadomości branżowe

Wielka księga ziół

Kwiaty czarnego bzu od dawna wykorzystywane są do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, a także do produkcji soków i wina bzowego. Fenkuł działa uspokajająco na układ trawienny i idealnie pasuje do sałatek. Lawenda uspokaja i koi nerwy. Pachnotka zalecana jest przy dolegliwościach oddechowych, używana jest również jako słodzik. Każde z tych ziół i wiele innych można samodzielnie wyhodować i czerpać z nich maksymalne korzyści dzięki najnowszej książce wydawnictwa Reader’s Digest – Wielka księga ziół.

Zioła nadają aromat, konserwują żywność, leczą choroby i odstraszają szkodniki. Odświeżają powietrze i dekorują. Do ziół zalicza się tysiące najróżniejszych roślin. Wśród nich są małe roślinki rosnące koło domu, a także wielkie krzewy rosnące w górach oraz ogromne drzewa z lasów tropikalnych.   Niezależnie od tego czy mamy duży ogród, czy tylko małą skrzynkę na oknie możemy wyhodować wiele gatunków ziół i czerpać z wielu walorów, które w sobie kryją.

Najnowszy poradnik wydawnictwa Reader’s Digest Wielka księga ziół pomoże odkryć zarówno medyczne, kulinarne jak i ozdobne cechy 100 różnych ziół. Inspirująca księga łączy tradycyjną mądrość i wiedzę wielu pokoleń praktyków zielarstwa z najnowszymi osiągnięciami z dziedziny ogrodnictwa, ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia.

Wielka księga ziół to zbiór porad dotyczących upraw 100 gatunków ziół oraz ich zastosowania w medycynie, kuchni i dekoracjach. Książka zawiera wiele ogrodniczych wskazówek, przepisy na bezpieczne leki ziołowe pomocne w codziennych dolegliwościach i na naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała.

Wiele miejsca w książce poświęcono inspirującym przepisom kulinarnym, wśród których znalazły się m.in. przepisy na suflet z tymiankiem i oregano, na zupę z rukwi wodnej czy też na chleb z pesto. Nie zabrakło również wielu pomysłów na ziołowe dekoracje domu, takie jak np. lawendowe różdżki a także wskazówek dotyczących sprzątania z wykorzystaniem ziół.

Prawie 400 stron pięknie ilustrowanego, ziołowego, poradnika z pewnością przekona każdego, jaką satysfakcję daje uprawianie ziół i czerpanie z ich wyjątkowych wartości.

Premiera: listopad 2009 r.

Cena: 129,96 zł

Do kupienia:               

·        w sprzedaży wysyłkowej

·        pod numerem telefonu: (022) 519 77 77

·        w księgarni firmowej: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa

·        za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

 

Źródło Tarsago Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Dlaczego Wenecj   #Kopia Miasteczka   #Starym Kontynencie   #Tarsago Polska