Wiadomości branżowe

Stwórzmy ?Portret Polaków? z Bankiem Pocztowym

Ruszył internetowy konkurs fotograficzny Banku Pocztowego „Portret Polaków”.

W dobie rosnącej popularności serwisów społecznościowych Bank Pocztowy zaprasza do wspólnej zabawy przy tworzeniu portalu „Portret Polaków”. 

Portal „Portret Polaków” łączy dwa żywioły. Jednym z nich jest świetna zabawa, połączona z nagrodami. Drugim jest udział w tym wyjątkowym projekcie, który ma na celu stworzenie bazy zdjęć współczesnych Polaków z myślą o przyszłych pokoleniach. Codziennie będzie można wygrać 3 nagrody, co oznacza, że będzie ich ponad 1000 w ciągu roku. Raz na miesiąc pojawią się nagrody o większej wartości, a kulminację planujemy raz na pół roku – mówi Piotr Cegłowski, red. naczelny Business Magazine MANAGER, współtwórca portalu.

Serwis „Portret Polaków” to otwarty konkurs, w którym uczestniczyć może każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.portretpolakow.com.pl i opublikować swoje zdjęcia w jednej z 12 galerii tematycznych. Specjalnie powołane Jury będzie wyróżniać i nagradzać upominkami autorów najciekawszych fotografii danego dnia i tygodnia, a raz w miesiącu przyznawane będą cenne nagrody autorom zdjęć miesiąca. 

Dodatkowo zdjęcia nadsyłane na konkurs będą prezentowane podczas licznych wystaw, związanych m.in. z Polską Prezydencją w Unii Europejskiej 2011 roku. Serwis będzie jednocześnie zbiorem zdjęć, o wielkiej wartości dokumentalnej, poznawczej i historycznej, które w przyszłości zostaną przekazane Narodowemu Archiwum Cyfrowemu.

Portal będzie przestrzenią, która nie tylko da możliwość czerpania radości z oglądania fotografii, ale również przez swój interaktywny charakter pozwoli na zawieranie nowych znajomości. Wszyscy uczestnicy mogą bowiem wzajemnie komentować swoje zdjęcia i wymieniać się spostrzeżeniami na temat projektu, który wspólnie tworzą.

Bank Pocztowy angażuje się w ten projekt ponieważ jest polskim bankiem, bliskim  Polakom i łatwo dostępnym dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania. Portret Polaków ma egalitarny charakter, a za pośrednictwem internetu może dotrzeć wszędzie tam, gdzie są główni bohaterowie i zarazem twórcy Portretu – mówi Szymon Midera, Wiceprezes Banku Pocztowego, sponsor generalny projektu.

Inspirację dla całego przedsięwzięcia stanowiły portrety społeczne (narodowe), w tym szczególnie wystawa Marka Rostworowskiego „Polaków portret własny”, zaprezentowana w 1979 r. w krakowskim Muzeum Narodowym. Przedstawiająca kilkaset dzieł – począwszy od szlacheckich portretów, kończąc na obrazach artystów współczesnych, uznawana jest za czołowe wydarzenie wystawiennicze ostatniego półwiecza.

 

 

Źródło Bank Pocztowy SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts