Wiadomości branżowe

Brazylijski poranek NOSPR

W najbliższą niedzielę, 18 października 2009 o godz. 12.00, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, podczas pierwszego w nowym sezonie poranku, zaprezentuje dzieła Heitora Villi-Lobosa. Okazją do przedstawienia twórczości brazylijskiego kompozytora jest mijająca w listopadzie 50. rocznica jego śmierci.

W programie znajdą się fragmenty słynnego cyklu Bachianas brasileiras – w całości suita nr 4 i 5 oraz fragmenty suity nr 2 i 7, dla powstania którego inspiracją była muzyka Jana Sebastiana Bacha oraz brazylijski folklor. Całość poprowadzi i opatrzy komentarzem José Maria Florêncio – dyrygent brazylijski, od przeszło 20 lat mieszkający w Polsce. W solowej partii sopranu wystąpi Anna Mikołajczyk.

Poranek rozpocznie się o godz. 12.00, w siedzibie NOSPR (plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice), bilety w cenie 25 zł (ulgowe 10 zł) zakupić można w kasie NOSPR (15-16 i 18.10), w kasie Teatru Śląskiego (12-18.10) i punktach Ticketportal (12-16.02) oraz za pośrednictwem internetu: www.ticketportal.pl i www.ebilet.pl

Źródło Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy