Wiadomości branżowe

Jacek Kaspszyk zainauguruje sezon NOSPR

W najbliższy piątek, 9 października o godz. 19.30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach zainauguruje sezon artystyczny. Pierwszy abonamentowy koncert poprowadzi szef muzyczny NOSPR – Jacek Kaspszyk.

W programie wieczoru znajdą się Nokturn Andrzeja Panufnika, I Koncert fortepianowy Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz VII Symfonia Antona Brucknera. W solowej partii fortepianu wystąpi japońska pianistka Yu Kosuge.

Koncert odbędzie się 9 października o godz. 19.30 w siedzibie NOSPR

(Sala im. Grzegorza Fitelberga, Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2).

 

Bilety w cenie 30 zł (ulgowe – 15 zł) dostępne są w kasie NOSPR, kasie Teatru Śląskiego, w punktach Ticketportal oraz na stronach www.ticketportal.pl

i www.ebilet.pl.   Więcej informacji na stronie www.nospr.org.pl

 

YU KOSUGE

Ur. w Tokio w 1983, od 1993 związana z Europą. Studiowała u Karl-Heinza Kämmerlinga w Hanowerze i Salzburgu, ostatnio swoje umiejętności doskonali pod kierunkiem Andrása Schiffa.
Występowała w Berlinie, Hamburgu, Kolonii, Monachium, Wiedniu, Salzburgu, Paryżu, Brukseli, Amsterdamie, Zurychu, Moskwie, Sankt Petersburgu, Tokio, Waszyngtonie i Nowym Jorku (debiut w Carnegie Hall, 2005). Regularnie koncertuje w Azji z Singapore Symphony i z głównymi orkiestrami japońskimi, występuje również z wiodącymi zespołami europejskimi, w tym m.in. z orkiestrami radiowymi w Hamburgu, Hanowerze, Frankfurcie, Paryżu, z orkiestrami symfonicznymi w Berlinie, Sankt Petersburgu, z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Współpracuje z takimi dyrygentami, jak Seiji Ozawa, Rudolf Barschai, Alexander Dmitriev, Jacek Kaspszyk, Sir Roger Norrington, Gerd Albrecht, Lawrence Foster, Sakari Oramo, Christian Arming, Yutaka Sado, Osmo Vänskä i Dennis Russell Davies.
Zapraszana jest do udziału w ważnych festiwalach (Rheingau, Schleswig-Holstein, Bremen, Mecklenburg-Vorpommern, Passau, Braunschweig, Kissingen, Schubertiade w Schwarzenbergu, Salzburger Festspiele, Mozartwoche Salzburg, Holland Music Festival, festiwale pianistyczne w Lille i La Roque d’Anthéron). Jest laureatką Nippon Steel Music Award 2002, Washington Award 2004, Idemitsu Music Award 2007, nagrody Radia Niemieckiego New Generation.
Nagrała 9 płyt CD, w tym kilka dla wytwórni Sony (m.in. z utworami Liszta, Chopina i Mozarta).

 

 

Źródło Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy