Wiadomości branżowe

?Oblężenie Malborka? z Allegro

Serwis Allegro zaprasza na imprezę rycerską. Na terenach zamku krzyżackiego podczas „Oblężenia Malborka” będzie można spotkać rycerzy, damy dworu i błaznów, odwiedzić obozowiska i jarmarki, a także przyjrzeć się średniowiecznym rzemiosłom i rekonstrukcjom życia dawnych rycerzy.

Wielka plenerowa impreza pod hasłem „Oblężenie Malborka” organizowana jest już po raz dziesiąty. Tegorocznego lata, podczas trzech dni pełnych atrakcji stylizowanych na średniowieczne będzie można zobaczyć m.in. inscenizację wielkiej bitwy rycerskiej, pokazy konne i ogniowe. Przygotowano liczne konkursy, wśród nich turnieje strzeleckie i łucznicze, a także wyścigi smoczych łodzi. Odbędzie się również wielki przemarsz wojsk krzyżackich.
W murach malborskiej twierdzy odbędą się prowadzone przez specjalistów wykłady poświęcone Zakonowi Krzyżackiemu. Ponadto, w obozach rycerskich usytuowanych na terenach przyramkowych, będzie można wziąć udział w zabawach plebejskich i zapoznać się z ofertą rzeczy prezentowanych na targach różności. Tam też skorzystać będzie można ze średniowiecznej kafejki internetowej i wybić pamiątkową monetę Allegrosz.

 

W minionym roku „Oblężenie Malborka” odwiedziło 120 tysięcy osób. Organizatorem imprezy jest Muzeum Zamkowe w Malborku. Patronem i sponsorem rycerskiego spotkania jest Allegro. Szczegóły dotyczące imprezy i jej program dostępne są na stronie www.oblezenie.pl.

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Biura Likwidacji Szk   #Ergo Hestii   #Hestia Car Assistance   #OC