Wiadomości branżowe

Pierwszy komiksowy serwis w polskim Internecie

Profesjonalnie skonstruowana witryna komiksomania.pl, traktuje komiks serio, próbując zadowolić użytkowników na wielu polach. To pierwszy tego typu serwis w Polsce.

Przewaga serwisu komiksomania.pl nad innymi witrynami tego typu polega na tym, że w jednym miejscu skupiono nie tylko same komiksy ale iwiadomości o nich i ich autorach. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł zapoznać się z artystyczną biografią twórcy, obejrzeć jego prace i skomentować je. Ambicją autorów serwisu jest pokazanie, że obrazkowe seriale mogą być rozrywką nie tylko dla wąskiego grona fanów. Dlatego witryna skierowana jest także do tych, którzy swoją przygodę z komiksami zakończyli w młodości lub jeszcze jej nie rozpoczęli. Serwis ma stać się także miejscem, które internauci odwiedzają w poszukiwaniu dowcipu na początek dnia czy rysunkowej tapety. Dużą wartością dla fanów tego gatunku literatury będzie z pewnością alfabetyczna, komiksowa baza danych.

„Mamy dwa cele – promowanie młodych artystów i pomoc w rozwijaniu rynku komiksowego w Polsce.
– mówi Wojciech Sosnowski z Wirtualnej Polski, Koordynator Serwisu Książki – Komiksy odkładamy, gdy w pewnym wieku dochodzimy do wniosku, że nie wypada ich już czytać. Internet daje możliwość powrotu do dawnej pasji.” – dodaje Wojciech Sosnowski.

Nowy serwis ma zapewnić fanom komiksu szczegółową i profesjonalną informację na temat ich hobby. Znajdują się w nim newsy, recenzje, publicystyka, ekskluzywne wywiady z gwiazdami światowych scen komiksu ale także z obiecującymi debiutantami, relacje ze spotkań… Wszystko pisane w lekkim, dowcipnym stylu, doskonale pasującym do formy literatury jaką jest komiks.

Drugi cel serwisu – wspieranie młodych artystów – realizowany jest za pośrednictwem platformy komunikacyjnej. Korzystając z niej, twórcy komiksu mogą publikować swoje prace, wymieniać się doświadczeniami, pomysłami i rysunkami. Swoje miejsce na platformie mają zarówno profesjonalni twórcy jak i amatorzy. Publikacja komiksu może mieć formę pliku (liczącego nawet kilkadziesiąt stron), pojedynczego free-artu i stripa, a także popularnej kilkukadrowej formy komiksowej. Dzięki jego funkcjom twórcy mogą promować swoje prace, odbiorcy zaś, bez wydawania pieniędzy, obcują z ich twórczością.

Komiks jest prosty w odbiorze, jego lektura nie wymaga wiele czasu. Fakt, że obecnie komiksowa twórczość staje się coraz poważniejsza, skłania ku niemu dojrzalszych czytelników. Mamy nadzieję, że skłoni także internautów.

komiksomania.pl

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts