Wiadomości branżowe

Magellan S.A.: Wręczenie nagrody głównej w konkursie dla szkół przyszpitalnych

W dniu 29.06.2009 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla szkoły przyszpitalnej w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, która zajęła I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla szkół i świetlic przyszpitalnych „W radosnej krainie barw”.  Na ręce dyrektor szkoły mgr Ewy Promińskiej została przekazana nagroda główna konkursu o wartości 5.000 zł w postaci wybranych przez szkołę materiałów i pomocy edukacyjnych, ułatwiających pracę z chorymi dziećmi.

Zachęcaliśmy małych pacjentów do rozbudzenia wyobraźni i przeniesienia się w krainę barw. Bardziej przyjazną od szpitalnej codzienności, aby w niej mogły zapomnieć o chorobie i trwającym leczeniu. Spośród ponad 80 prac nadesłanych na konkurs wybraliśmy pracę przedstawiającą kolorowego ślimaka, przygotowaną przez dzieci ze szpitala w Poznaniu. Doceniliśmy przede wszystkim oryginalność w zakresie techniki wykonania pracy – wyjaśnia organizator konkursu, Spółka Magellan.

Pierwszej nagrody gratulowała szkole przyszpitalnej dr Sylwia Świdzińska, zastępca dyrektora szpitala dziecięcego. Nagroda jest przeznaczona dla szkoły, ale została zdobyta dzięki pracy wykonanej przez pacjentki szpitala i będzie służyła innym dzieciom pozostającym pod opieką placówki medycznej. Autorki pracy wzięły udział we wczorajszej uroczystości i odebrały nagrody indywidualne przygotowane przez organizatora konkursu.

W spotkaniu brali udział również wolontariusze Fundacji „Dr Clown’, patronującej konkursowi, która pomaga chorym dzieciom przebywającym w szpitalach, przeprowadzając terapię śmiechem i zabawą. 

Specjalnym gościem finału konkursu był poznański zespół AudioFeels, znany z programu „Mam talent”.

Konkurs plastyczny został zorganizowany w ramach realizowanego przez Spółkę Magellan S.A. programu „Na Zdrowie – UŚMIECH”, który ma na celu promocję akcji prowadzących do pojawiania się uśmiechu na twarzach małych pacjentów szpitali.

Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #La Cucaracha   #Marcin Musil   #Minnesota Twins   #Stanami Zjednoczonymi