Wiadomości branżowe

Dzieci z ulicy Teatralnej

Wolontariusze ING oraz Fundacja ING Dzieciom zaangażowali się w społeczny projekt edukacyjny “Dzieci z ulicy Teatralnej”. Dla dzieci, które nigdy nie miały kontaktu ze sztuką, Teatr Śląski, imienia Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, przygotował specjalne widowisko plenerowe. Jego realizację zaplanowano na 5 czerwca b.r.

“Dzieci z ulicy Teatralnej” to nietypowy spektakl, realizowany na ulicy, tuż obok gmachu Teatru Śląskiego. Do projektu zaproszono głównie dzieci „wystające w bramach”, które nie miały do tej pory okazji do obcowania ze sztuką, ale także młodzież gimnazjalną i licealną, studentów oraz słuchaczy uniwersytetu III wieku.

Przedstawienie poprzedzą warsztaty teatralne, muzyczne i plastyczne z udziałem profesjonalnych instruktorów. Dzieci zapoznają się z różnymi formami pracy artystycznej, co da im możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności w tworzonym widowisku. Wolontariusze ING z regionu Katowic pomogą w przygotowaniu młodych artystów do spektaklu, wezmą również udział w budowaniu scenografii.

 

 

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Adam Korol   #AJKI   #Grupa Energa   #Grupie Energa