Zgrupowanie Małych Pływaków Huggies? CUP. Już po raz drugi wybraliśmy najlepszą ekipę pływających bobasów!

W tegorocznej edycji Zgrupowania Małych Pływaków Huggies® CUP wystąpiły niemowlęta reprezentujące szkółki pływania z całej Polski. Partnerem inicjatywy było Polskie Stowarzyszenie Pływania Niemowląt oraz Biuro Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy, spotkanie niemowląt na pływalni zorganizował producent jednorazowych pieluszek do pływania marki Huggies®.

Celem corocznej organizacji Zgrupowania Małych Pływaków Huggies® CUP jest przede wszystkim umożliwienie spotkania oraz integracji wszystkich sympatyków spędzania czasu niemowlęciem w wodzie: rodziców, dzieci, instruktorów. Poprzez coroczną organizację Zgrupowania Huggies® CUP chcemy dodatkowo zachęcać wszystkich młodych rodziców do rozpoczęcia zajęć na pływalni z dziećmi już w wieku niemowlęcym, gdyż zajęcia w wodzie są wyśmienitą zabawą dla dorosłych i maluchów, a zarazem jednym najzdrowszych rodzajów aktywności fizycznej. – mówi przedstawicielka marki Huggies®, Ewa Karmowska z firmy Kimberly-Clark.

Wszyscy goście zaproszeni na Zgrupowanie Małych Pływaków mogli porozmawiać ze specjalistami z zakresu zdrowia i rozwoju dzieci, a ponadto wymienić opinie i doświadczenia z innymi rodzicami. Gościem specjalnym tegorocznego Huggies® CUP była Paulina Przybysz – wokalistka, prywatnie mama siedmiomiesięcznej Matyldy, która wraz z innymi dziećmi prezentowała swoje umiejętności pływackie. Niedawno rozpoczęłyśmy wraz z córeczką zajęcia na pływalni. Moje dziecko na co dzień  jest niezwykle spontaniczne i wesołe – te cechy bardzo uaktywniły się podczas zajęć w wodzie. Na pierwszych zajęciach byłam bardzo pozytywnie zaskoczona jak doskonale Matylda odnalazła się w nowym środowisku - żadnego szoku ani płaczu. Najprawdopodobniej znała środowisko wodne z okresu płodowego, jednak w brzuchu nie miała tak dużo miejsca na ćwiczenia. – mówi Paulina Przybysz. Uwielbiam jej wesołe odruchy machania nóżkami jak tylko poleję jej główkę wodą - z uśmiechem dodaje wokalistka.

Podczas tegorocznego Zgrupowania Małych Pływaków umiejętności swoich podopiecznych prezentowały szkółki pływania niemowląt z całej Polski, m. in. z Wrocławia, Warszawy, Szczecina, Świnoujścia, Kluczborka. Lubię popierać mądre i ciekawe inicjatywy – dlatego zgłosiłam dzieci z mojej szkółki na Zgrupowanie Małych Pływaków Huggies® CUP. Wspólne spotkanie wszystkich na jednej pływalni to wielkie wydarzenie dla dzieci, które świetnie się bawią! Cieszę się, że mamy zaszczyt reprezentować Wrocław i wrocławskie niemowlęta na tej imprezie – mówi Agnieszka Ciszek z wrocławskiej Akademii Sportów Wodnych Heath & Body. Na podstawie kilku konkursów, opracowanych przez ekspertów z Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt dla poszczególnych grup wiekowych dzieci, wybraliśmy Najlepszą Ekipę Pływających Bobasów. Maluchy wraz z rodzicami nurkowały, wykonywały pełne wdzięku skoki do wody - pod czujnym okiem instruktorów prowadzących pokazy oraz konkursy. WYNIKI Zgrupowania Małych Pływaków Huggies® CUP
I miejsce i puchar Huggies® CUP  
otrzymała szkółka Bąbelki Pływają, instruktorki Anny Kuli.
II miejsce
zajęła ekipa pływających bobasów ze szkółki ACTIVESPORT, instruktorki Marty Kryszczuk z Pruszkowa.
III miejsce
zajęła ekipa pływających maluchów ze szkółki Szkrab, instruktorki Edyty Klimek ze Skoczowa.
Zajęcia w wodzie wspierają rozwój fizyczny oraz psychiczny niemowląt. Podczas wspólnych spotkań na basenie dzieci obserwując innych uczą się budować wzajemne relacje. Regularne zajęcia w wodzie powodują, że ruchy niemowląt są bardziej płynne i plastyczne. Maluchy łatwiej nabywają nowe umiejętności: kontrolują głowę, przekręcają się na boki, siedzą, czworakują, chodzą i biegają. Ćwiczenia w wodzie hartują podnosząc ogólną odporność dziecka na infekcje i zakażenia. Szczegóły związane ze Zgrupowaniem Małych Pływaków Huggies® CUP oraz pływaniem niemowląt na www.pieluszki.pl
Źródło Huggies. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top