Wiadomości branżowe

Piękny ogród w pół godziny – nowa książka wydawnictwa Reader’s Digest

Po długiej zimie zawitała do nas upragniona wiosna. Wracamy na siłownie, aerobik i rozpoczynamy wiosenne przygotowania i porządki. Nie tylko w szafach, ale też w naszych ogrodach. Wydawnictwo Reader’s Digest w trosce o właścicieli ogrodów, którzy nie mogą im poświęcić wiele swojego czasu przygotowało praktyczny i bogato ilustrowany poradnik „Piękny ogród w pół godziny”.

Każdy chciałby mieć piękny ogród, ale jednocześnie prawie każdy właściciel działki żali się czasami na nadmiar prac związanych z utrzymaniem ogrodu albo na brak czasu na zajmowanie się nim. Najnowsza, wiosenna książka wydawnictwa Reader’s Digest „Piękny ogród w pół godziny” to zbiór wielu praktycznych, ogrodniczych porad, dzięki którym możemy oszczędzić dużo czasu i wysiłku oraz które pomogą nam stworzyć ogród naszych marzeń. Okazuje się bowiem, że wiele prac możemy wykonać w czasie nie dłuższym niż 30 minut.

Książka przedstawia krok po kroku podstawowe techniki ogrodnicze, odkrywa sekrety uprawy roślin, uczy jak zaplanować ogród i jak wykonywać ogrodowe prace bez nadszarpnięcia swojego zdrowia. Zawiera ponad 500 wskazówek i pomysłów, które są efektem konsultacji z profesjonalnymi ogrodnikami o wieloletnim doświadczeniu. Wśród prezentowanych porad znalazły się m.in. sposoby na oszczędzanie wody podczas prac ogrodowych, na sadzenie warzyw bez schylania się. W nowej książce nie zabrakło również praktycznych ciekawostek, jak na przykład takiej, że ślimaki uwielbiają piwo!

Autorzy książki wiele miejsce poświęcili planowaniu ogrodu. Niezbędne czynności znacznie łatwiej wykonuje się wtedy, gdy cały ogród jest dobrze rozplanowany, a rośliny odpowiednio dobrane do warunków panujących na działce. O tym, które rośliny wybrać dowiedzieć się można z wykazu 220 roślin dokładnie opisanych na łamach książki.

Książka „Piękny ogród w pół godziny” składa się z 6 części. Pierwsza to 10 żelaznych zasad, żeby ogród był piękny w 30 minut. Kolejna, czyli Ogrodowe inspiracje zawiera wstępne charakterystyki różnych stylów i rodzajów ogrodów, a wśród nich m.in. ogród naturalny, zacieniony, na zboczu, na wsi.
Na to jak ważny jest przemyślany projekt ogrodu zwraca uwagę trzecia część książki Dobry plan – niewielki wysiłek.
Rozdział czwarty Odpowiednie rośliny i właściwa pielęgnacja to zbiór wskazówek dotyczących m.in. pielęgnacji drzew, krzewów, roślin doniczkowych, aranżacji tarasów i granic ogrodu. Część Zmiany teraz – oszczędność później poświęcona została m.in. planowaniu ogrodu na strefy, a także praktycznym wskazówkom na temat wodnego ogrodu.
Ostatni rozdział Rośliny łatwe w pielęgnacji to spis 220 roślin, których uprawa nie wymaga wiele wysiłku. Przy każdym opisie są również informacje na temat zapotrzebowania na światło i wilgoć oraz osiąganych rozmiarów. Dzięki temu każdy może dobrać odpowiednie rośliny do warunków panujących na jego działce.

„Piękny ogród w pół godziny” to wiele rad i sposobów, które pozwolą uniknąć zbędnego wysiłku przy ogrodowych pracach. Po ich zastosowaniu z pewnością będzie można relaksować się i cieszyć pięknym ogrodem i wiosną, która w nim zagości.

Źródło Tarsago Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Klubie Skarpa   #korea   #Seoul Arts Center   #Wydawnictwo Reader