Wiadomości branżowe

BRE Bank szuka najzdolniejszych artystów

BRE Bank został mecenasem piątej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo. Zaangażowanie w to przedsięwzięcie jest równocześnie deklaracją, że Bank włącza sztukę fotografii w krąg swoich zainteresowań.

„Fotografia w ogóle, a już fotografia prasowa w szczególności to chyba jedna z najbardziej innowacyjnych, ciekawie rozwijających się gałęzi sztuki”- mówi Paulina Rutkowska, pełniąca obowiązki dyrektor Departamentu Marketingu i Relacji Inwestorskich w BRE Banku. „Jest atrakcyjna, dynamiczna, nowoczesna, a przy tym nie pozostaje oderwana od problemów codziennego życia, pokazując zarówno jego najlepsze, jak i te mniej radosne aspekty.
„Żyjemy w kulturze obrazkowej, dlatego coraz łatwiej nam odczytywać i interpretować znaczenia otaczających nas symboli. BRE Bank już od kilku lat konsekwentnie komunikuje się ze swoim otoczeniem pokazując zarówno wizerunek i historie swoich klientów, jak i pracowników. Stąd bardzo naturalne wydaje mi się nasze zaangażowanie w tego rodzaju wydarzenie. Sama niecierpliwie czekam na ogłoszenie wyników konkursu”- dodaje Paulina Rutkowska.

Do tegorocznego konkursu Grand Press Photo organizowanego przez miesięcznik “Press” zgłoszono blisko 4500 fotografii w pięciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Przyroda. Najwięcej zdjęć napłynęło w kategoriach: Życie codzienne i Ludzie. W tej edycji konkurują fotografie wykonane między 1 kwietnia 2008 roku a 31 marca 2009 roku. Do finału zakwalifikowało się w sumie  159  fotografii. Zwycięzców poznamy już 14 maja. Zdjęcie Roku wybierze zwycięzca World Press Photo 2007 – Spencer Platt.

Od 18 do 19 kwietnia jury preselekcyjne w składzie: Paweł Kopczyński (Reuters), Piotr Małecki (Napo Images), Chris Niedenthal i Piotr Wójcik (“Gazeta Wyborcza”) oceniało prace i w efekcie nominowało do finału we wszystkich kategoriach 47 fotografii pojedynczych i 15 fotoreportaży. Zgodnie z regulaminem przewodniczący jury – jest nim Spencer Platt – ma prawo dobrać zdjęcia do puli finałowej – i z tego prawa skorzystał. Spośród finałowych prac, na ostatnim posiedzeniu Jury zostanie wybrane Zdjęcie Roku oraz zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Wszystkie finałowe fotografie trafią na pokonkursową wystawę, która zostanie otwarta 14 maja w warszawskiej Kinotece, zaraz po ogłoszeniu wyników.

Konkurs Grand Press Photo organizowany jest od pięciu lat. Mecenasem konkursu i wystawy jest BRE Bank; sponsorami konkursu i wystawy – Grupa Żywiec SA, Allegro.pl; sponsorami wystawy – Ericsson, Adobe, Epson; patronami medialnymi – Onet.pl, TVN 24, Fotopolis.pl; patronem wspierającym – Akademia Fotografii.

 

 

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Aleksandrem Tesarczykiem   #Arthura Honnegera   #Jeana Fran   #NOSPR