Wiadomości branżowe

Pejzaż wewnętrzny – Mistrzowskie Warsztaty z Bogdanem Konopką

Cisza, pustka, światło, przestrzeń, transcendencja w kontekście fotografii stanowią przewodni temat dwudniowego spotkania z Bogdanem Konopką. W dniach 30 i 31 maja w Krakowskiej Akademii Fotografii uczestnicy warsztatów, osoby fotografujące na różne sposoby i różnym sprzętem będą wspólnie poszukiwać metod komunikowania się ze sobą samym i z otoczeniem; budować własną wypowiedź obrazem tak, by skupić na niej uwagę odbiorców.

Pejzaż jest przede wszystkim zjawiskiem wewnętrznym, a jego inkarnacja objawia się w obrazie fotograficznym za pomocą oka, które wychwyciło podobieństwa, czy nawet tożsamości: pomiędzy tym co w nas i tym co na zewnątrz. Są to często rzeczy nieuświadomione dopóki nie zdamy sobie sprawy z faktu, że fotografia jest niczym innym jak nieustanną auto-psychoanalizą w relacji ze światem na wielu różnych poziomach.

Fotografia jest cierpliwa i milcząca jak doświadczony psychoanalityk.
Jeśli jednak jej twórca potrafi się wsłuchać w to jej milczenie, przebić przez jej ciszę to być może objawią mu się jakieś dźwięki – by nie rzec muzyka jego własnej duszy. To czego najbardziej poszukuję u innych twórców to harmonia między artystą a jego dziełem. I nie objawia się ona wcale poprzez słowo lecz właśnie poprzez muzykę wynikającą już nawet nie z ciszy, co z niedopowiedzenia. Trochę tak, jakbym dostał kilka nutek, a usłyszał symfonię…
(Bogdan Konopka)

Cisza, pustka, światło, przestrzeń, transcendencja w kontekście fotografii stanowią przewodni temat dwudniowego spotkania z Bogdanem Konopką. Uczestnicy warsztatów – osoby fotografujące na różne sposoby i różnym sprzętem będą wspólnie poszukiwać metod komunikowania się ze sobą samym i z otoczeniem; budować własną wypowiedź obrazem tak, by skupić na niej uwagę odbiorców.

Będzie to próba uruchomienia indywidualnej – być może ciągle nie odkrytej – wrażliwości, próba dotarcia do samego siebie poprzez fotografię dająca punkt wyjścia do rozmowy z otoczeniem.
Przez dwa kolejne dni uczestnicy warsztatów zajmować się będą praktyką, czyli fotografowaniem różnych tematów w połączeniu z objaśnieniem psychologicznych aspektów fotografowania, poznawaniem najnowszych trendów i kuriozów fotografii współczesnej i o wspólnym ich komentowaniem.

Termin:
30 i 31 maja 2008, 10:00 – 17:00

Miejsce:
Krakowska Akademia Fotografii
30-535 Kraków, ul. Krakusa 8

Koszt:
490 PLN

Każdy z uczestników otrzymuje:
1. Album B. Konopki z autografem Mistrza
2. Certyfikat ukończenia warsztatów

Osoby biorące udział w warsztatach proszone są o zabranie ze sobą sprzętu takiego, jakiego używają na co dzień oraz wyboru prac ze swojego dorobku (w formie odbitek, wydruków lub plików cyfrowych), które będą stanowiły punkt wyjścia rozważań i ćwiczeń praktycznych.

Aby stać się uczestnikiem warsztatów wypełnij formularz http://www.swiatobrazu.pl/pejzaz_wewnetrzny__mistrzowskie_warsztaty_z_bogdanem_konopka.html

Źródło ŚwiatObrazu.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy