Wiadomości branżowe

All For Planet, Philips i Fakt zmieniają rzeczy na lepsze. Ruszyła akcja ?Zielone Podwórka?

„Zielone Podwórka. Zmieniamy rzeczy na lepsze” tak brzmi pełna nazwa akcji zorganizowanej przez All For Planet – Fundację Grupy Allegro, firmę Philips  Lighting Poland oraz dziennik Fakt. Dzięki ich współpracy odnowione zostaną szare, zaniedbane polskie podwórka.

Fundacja All For Planet, Philips Lighting Poland oraz dziennik Fakt ogłosiły wspólną akcję ekologiczną. Przy współudziale Użytkowników platformy handlowej Allegro.pl organizatorzy akcji dokonają rewitalizacji podwórek, placów zabaw oraz skwerów. Sadzenie w tych miejscach drzew, krzewów, kwiatów, stawianie nowych ławek i latarni ufundowanych przez firmę Philips – to główne założenia tego projektu.

Ostatnie lata i działania wielu organizacji ekologicznych przyniosły większą świadomość jeśli chodzi o środowisko i jego globalną ochronę – mówi Fabian Adaszewski z Grupy Allegro. – Naszym projektem chcemy jednak dotrzeć do małych społeczności, dać im możliwość działania. Mówimy im: zacznijmy od swoich podwórek, zacznijmy od siebie.

Akcja została podzielona na trzy części. Do 20 maja Allegrowicze mogą przesyłać zgłoszenia miejsc przeznaczonych do rewitalizacji. Komisja organizatora wybierze pięć spośród nich. Tych pięć propozycji poddanych zostanie pod głosowanie. Allegrowicze drogą sms-ową wyłonią trzy najbardziej szare i zaniedbane – te zostaną odnowione. – Nie chcemy dokonywać odgórnie wyboru miejsc przeznaczonych do rewitalizacji – tłumaczy Adaszewski – Dlatego aktywnymi uczestnikami akcji uczyniliśmy mieszkańców miejsc zaproponowanych do odnowienia. Będą mieli realny wpływ na wygląd tych miejsc. To oni zdecydują gdzie skierujemy nasze działania.

Współorganizatorem akcji jest Philips Lighting Poland, lider energooszczędnych rozwiązań stosowanych w oświetleniu, które zapewniają mniejsze zużycie energii, ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz oszczędności związane z mniejszymi wydatkami za prąd.

Philips jest jedną z pierwszych globalnych firm, które zaangażowały się w ochronę środowiska naturalnego. Ogromna część naszych działań dotyczy skali globalnej, czego przykładem jest wprowadzenie na rynek pierwszej świetlówki energooszczędnej czy promocja „zielonych produktów Philips”. Nie zapominamy przy tym jednak o projektach na skalę lokalną, takich jak akcja „Zielone Podwórka”, bo uważamy, że przynoszą one wymierne korzyści dla lokalnych społeczności – mówi Krzysztof Kouyoumdjian, rzecznik prasowy Philips w Polsce. Allegro i Philips współpracowały już m. in. przy projekcie internetowych aukcji ekologicznych świetlówek, z których dochód przeznaczono na odbudowę ekosystemu Gór Izerskich.

Drugi etap akcji rozpocznie się w czerwcu. Na aukcje w serwisie Allegro wystawione zostaną przedmioty ufundowane przez Philips Lighting Poland i Allegro. Zakup drzewek, krzewów i innych materiałów odbędzie się dzięki środkom zgromadzonym dzięki tej licytacji.

Trzecia część akcji czyli działania „w terenie” rozpocznie się na przełomie września i października, czyli w czasie odpowiednim na sadzenie drzew, krzewów, czy sianie trawy.

Akcję wspiera medialnie największy polski dziennik – Fakt. – Zadbane miejsca sprawiają, że człowiek czuje się lepiej – mówi Karina Konieczna, szef działu Nauka w Fakcie. Dobrego wpływu pięknego otoczenia na ludzką psychikę i samopoczucie fizyczne dowodzili różni naukowcy, ale i bez tego każdy z nas wie, że to działa. Czuje na własnej skórze, że w ładnym, sensownie urządzonym miejscu, żyje się lepiej. Z jednej strony uporządkowanie i estetyka sprzyjają koncentracji, z drugiej – odpoczynkowi. Dlatego "Zielone podwórka" to świetny pomysł, bo dają szansę na zmianę najbliższego otoczenia, od którego nie sposób uciec, a które często pozostawia wiele do życzenia. Doskwiera nam ta brzydka codzienność, a wystarczy pomysł i trochę pracy, i może być zupełnie inaczej – dodaje.

Propozycje miejsc do odnowienia Użytkownicy Allegro mogą przesyłać na adres [email protected] do 20 maja. Zgłoszenie powinno zawierać maksymalnie 3 fotografie terenu podwórka, parku lub placu, krótki opis miejsca, informację o danych osobowych i kontaktowych.  Fotografie w formatach jpg lub gif nie powinna być większe aniżeli 300 kb. Więcej informacji oraz Regulamin akcji dostępne są na stronie www.allforplanet.pl.

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy