Wiadomości branżowe

Fot. Maciej Kosycarz

Maciej Kosycarz – gdański fotoreporter z ojca fotoreportera, autor niezwykłych zdjęć zwykłych ludzi i codziennych zdarzeń – będzie gościem najbliższego spotkania z cyklu „Oko w Oko”. Zapraszamy do Akademickiego Klubu Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa” w środę, 18 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Maciej Kosycarz odziedziczył po ojcu, Zbigniewie, nie tylko talent, ale i archiwum szacowane na 140 tysięcy zdjęć. To nieskończona opowieść o powojennym Gdańsku i ludziach. Maciej Kosycarz, rocznik ’64, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, zawodowo fotografią zajmuje się od roku 1990. Ma na swoim koncie kilkanaście tysięcy zdjęć, opublikowanych w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. W 1996 roku założył Agencję Kosycarz Foto Press KFP, kontynuując tym samym pracę swego ojca. Obecnie z KFP współpracuje kilku fotoreporterów. Nie przeoczą żadnego znaczącego wydarzenia na Pomorzu. Klientami KFP jest ponad sto polskich i zagranicznych tytułów oraz agencji prasowych.
Maciej Kosycarz swoje zdjęcia prezentował na kilku wystawach, wydał pięć albumów fotograficznych. W 2001 roku przygotował wystawę „Zwykłe Miasto – Gdańsk w obiektywie ojca i syna”, którą można było zobaczyć w Budapeszcie, Mostarze (Bośnia i Hercegowina), Belgradzie, Gdańsku, Kalmarze (Szwecja), Holbaek (Dania) i Kaliningradzie (Rosja).
W księgarni znaleźć można kolejne albumy z cyklu „Fot. Kosycarz – Niezwykłe zwykłe zdjęcia”. Za pięćdziesiąt lat te fotografie oglądać się będzie pewnie ze wzruszeniem i niedowierzaniem równym temu, które towarzyszy dziś … czarno-białym zdjęciom Zbigniewa Kosycarza.

„Oko w Oko” to spotkania łączące w sobie dynamiczny wykład ze swobodną dyskusją o fotografii i jej różnorodnych obliczach. Adresowane są zarówno do stawiających pierwsze kroki w trudnej sztuce uwieczniania chwil, jak i do tych, którzy poznali już tajemnice fotografowania oraz mogą pochwalić się interesującym portfolio. 

– Ideą cyklu „Oko w Oko” jest ukazanie różnych podejść fotograficznych. Naszych gości łączą: pasja, ludzie i szerokie pojęcie fotografii prasowej. Każdy z nich ukazuje inne oblicze tej samej fotografii. Tym razem o nieustannym poszukiwaniu tematów i szlifowaniu umiejętnościami talentu, opowiadać będzie Maciej Kosycarz – mówi Marta Pultyn, redaktor naczelna Kroniki Studenckiej. – Bardzo cieszymy się, że Maciej Kosycarz przyjął nasze zaproszenie. Uczestnicy spotkania poznają, chociaż niektóre, tajniki działania agencji fotograficznej.

Pomysłodawcą i organizatorem cyklu jest Kronika Studencka oraz Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. Zapraszamy! 

Gościem kolejnego spotkania Oko w Oko będzie Eugeniusz Nurzyński (25 marca).

„Oko w Oko” z Maciejem Kosycarzem: 18 marca, środa, godz. 18.00, Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa”, ul. Siedlicka 4, Gdańsk Wrzeszcz. Wstęp wolny.

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts