Wiadomości branżowe

Polska prasa wkrótce na elektronicznych czytnikach

Firma Plastic Logic, producent nowatorskiego czytnika epapieru Plastic Logic Reader, podpisała umowę na dostawę gazet i czasopism z firmą Zinio Systems, której wyłącznym przedstawicielem na Polskę jest NetPress Digital (www.nexto.pl). Współpraca pozwoli na dostarczanie już w niedalekiej przyszłości także polskich tytułów na czytnik Plastic Logic.

Plastic Logic udało się do tej pory pozyskać do współpracy wydawców tak znaczących tytułów, jak Financial Times, USA Today oraz szereg dostawców e-prasy i e-książek: Zinio Systems, Ingram Digital, Libre Digital.  Wprowadzenie urządzenia, umożliwiającego m.in.  czytanie prasy w formacie Zinio to znak dla polskich wydawców, już od kilku lat współpracujących z NetPress Digital. Powyższa współpraca oznacza prawie automatyczną kompatybilność dystrybuowanych przez NetPress tytułów z czytnikiem. Dodatkową zaletą dla polskich wydawnictw współpracujących z NetPress będzie to, iż polska firma od kilku lat pracuje nad digitalizacją dostępnych na Nexto.pl tytułów pod kątem dowolnego eczytnika (nie tylko Plastic Logic Reader), który może pojawić się na rynku w przyszłości.

Od wprowadzenia na amerykański rynek Plastic Logic Readera do ściągania na niego polskich publikacji przez użytkowników nad Wisłą trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Jesienią 2009 r. Reader ma być dostępny w programach pilotażowych, natomiast w powszechnej dystrybucji ma znaleźć się w pierwszej połowie 2010 r.

Urządzenie kalifornijskiej firmy umożliwia wygodne czytanie nie tylko książek, dokumentów, ale również prasy, w tym dzienników. Zaprezentowany na początku lutego Plastic Logic Reader ma większy ekran (8,5 x 11 cali) niż Kindle oraz Sony Reader, a jednocześnie, jak podkreślają jego twórcy, jest lżejszy niż niektóre czasopisma papierowe. Właśnie dzięki swoim parametrom technicznym, a także kompatybilności z wieloma formatami, będzie prawdopodobnie najbardziej uniwersalnym jak do tej pory czytnikiem różnorodnych e-publikacji.

Firma chce zainteresować swoim produktem przede wszystkim często podróżujących, dynamicznych ludzi biznesu, potrzebujących stałego, wygodnego dostępu do wartościowych informacji.

 

NetPress Digital Sp. z o.o.

NetPress Digital jest w Polsce liderem w zakresie sprzedaży czasopism, książek oraz książek audio w wersji elektronicznej. Każdy z produktów znajdujących się na www.nexto.pl można nabyć taniej, bezpiecznie, w najnowocześniejszej dostępnej technologii oraz bez konieczności czekania na fizyczną przesyłkę pocztową. NetPress prowadzi także www.nextranet.pl, serwis pozwalający dosłownie każdemu na założenie swojego sklepu z gotowym asortymentem i zupełnie za darmo w ciągu 5 minut. Nextranet jest w głównej mierze dedykowany portalom, blogom, vortalom, które chciałby w szybki sposób wzbogacić swoją ofertę, o sklep z ofertą ściśle powiązaną z wybraną przez siebie specjalizacją. W ramach sieci Nextranet od stycznia 2008 powstało już ponad 10000 dedykowanych sklepów, zarabiających realne pieniądze na sprzedaży produktów elektronicznych.

NetPress współpracuje obecnie z ponad 100 wydawnictwami z Polski i zagranicy. Głównym inwestorem w NetPress jest fundusz inwestycyjny MCI Management. Firma NetPress znalazła się także w gronie najlepszych firm technologicznych w Europie w ramach konkursu RED HERRING

 

Źródło NetPress Digital Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts