Wiadomości branżowe

Nexto udostępniło tysiące cyfrowych książek

Już ponad 5 tysięcy cyfrowych publikacji oferuje Nexto.pl, lider na polskim rynku e-wydań. Asortyment powiększony został o niemiecko- i anglojęzyczne książki audio i e-książki, przeznaczone dla osób chcących doskonalić umiejętności językowe. Uzupełniają one bogatą ofertę kursów językowych w formatach mp3 i PDF, dostępnych już na Nexto i w sieci cyfrowych sklepów Nextranet.pl.

Nexto.pl jest jedyną w polskim internecie księgarnią on-line, udostępniającą liczony w tysiącach tytułów asortyment cyfrowych książek oraz prasy. Tak duże wzbogacenie wirtualnych półek sklepowych było możliwe dzięki nawiązaniu współpracy ze znanym niemieckim sklepem Libri.de oraz brytyjskim wydawcą Summersdale Media. – Wprowadzenie do oferty kilku tysięcy tytułów obcojęzycznych to kolejny etap rozwoju Nexto.pl. Polacy coraz częściej wolą poszerzać umiejętności językowe inaczej, niż na tradycyjnych kursach – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu NetPress Digital, właściciela Nexto.pl. – Słuchanie książek to idealne rozwiązanie również dla tych, którzy z różnych względów nie mają czasu na klasyczne formy nauki. Dlatego właśnie stworzyliśmy nasze Cyfrowe Centrum Językowe  – dodaje.

Na stronie www.nexto.pl/cyfrowe_centrum_jezykowe.xml użytkownicy mogą wybierać spośród wielu kategorii, mając do dyspozycji zarówno literaturę piękną, jak również poradniki, książki popularnonaukowe, reportaże i przewodniki. Ceny zagranicznych e-publikacji nie różnią się od polskich i rozpoczynają się już od 5 zł. Sprowadzając do Polski te same tytuły w wersjach papierowych lub na płytach, użytkownicy musieliby liczyć się dodatkowo z opłatami za transport, co czyniłoby je znacznie mniej atrakcyjnymi cenowo.

Osoby, które chcą natomiast zapoznać się z ofertą kursów językowych i publikacji pomocniczych, takich jak rozmówki, czy słowniki, mają do dyspozycji wyszukiwarkę, w której określają interesujący język, poziom zaawansowania oraz format (mp3, PDF). 

Wszystkie tytuły, oferowane na Nexto.pl i w sieci cyfrowych sklepów Nextranet.pl, dostępne są w postaci plików do ściągnięcia na komputer, co czyni je niezwykle atrakcyjnym produktem dla osób mobilnych, często podróżujących i prowadzących aktywny tryb życia. Z drugiej strony są rozwiązaniem dla mieszkańców mniejszych miast i wsi, nieposiadających  dostępu do szerokiej oferty księgarń. Dzięki niedawnemu wprowadzeniu znaków wodnych, w miejsce klasycznych zabezpieczeń DRM, są one jeszcze wygodniejsze dla użytkowników.

Zapewnienie sobie pozycji lidera na rodzimym rynku książek audio to jeden z naszych priorytetów. Będziemy sukcesywnie zwiększać portfolio publikacji zagranicznych, ale jednocześnie będziemy dążyć do zgromadzenia w ofercie Nexto prawie wszystkich polskich książek audio – podsumowuje prezes Roszkowski. Obecnie liczba oferowanych przez firmę książek audio kilkukrotnie przewyższa stan polskojęzycznych zasobów, dostępnych na rynku. Tylko w ciągu 2 najbliższych miesięcy oferta powinna powiększyć się o kilkaset polskojęzycznych e-książek i książek audio.

 

NetPress Digital jest w Polsce liderem w zakresie sprzedaży czasopism, książek oraz książek audio w wersji elektronicznej. Każdy z ponad 5 000 produktów znajdujących się na www.nexto.pl można nabyć taniej, bezpiecznie, w najnowocześniejszej dostępnej technologii oraz bez konieczności czekania na fizyczną przesyłkę pocztową. NetPress prowadzi także www.nextranet.pl, serwis pozwalający dosłownie każdemu na założenie swojego sklepu z gotowym asortymentem i zupełnie za darmo w ciągu 5 minut. Nextranet jest w głównej mierze dedykowany portalom, blogom, vortalom, które chciałby w szybki sposób wzbogacić swoją ofertę, o sklep z ofertą ściśle powiązaną z wybraną przez siebie specjalizacją. W ramach sieci Nextranet od stycznia 2008 powstało już ponad 10000 dedykowanych sklepów, zarabiających realne pieniądze na sprzedaży produktów elektronicznych.

 

Źródło NetPress Digital Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts