Wiadomości branżowe

Klienci Nexto.pl pomagają niewidomym

NetPress Digital, właściciel platformy z książkami audio oraz e-wydaniami Nexto.pl i sieci sklepów Nextranet.pl, wspólnie ze swoimi klientami wspiera Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Firma przekaże na rzecz Towarzystwa część zysków z grudniowych zamówień. 

Klienci odwiedzający sklepy z cyfrowymi publikacjami, skupione w sieci Nextranet (w tym Nexto.pl) będą mieli okazję, by robiąc zakupy wspomóc niewidome dzieci i młodzież, podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. Właściciel Nexto, firma NetPress Digital, przekaże 25% zysków z grudniowej sprzedaży na rzecz Towarzystwa, będącego organizacją pożytku publicznego. Wszyscy kupujący są informowani o akcji przed złożeniem zamówienia, dzięki czemu samodzielnie mogą zdecydować, jaką kwotą wesprą Towarzystwo.

Od pewnego czasu chcieliśmy zorganizować akcję społeczną, doceniając możliwości, jakie w tym zakresie mają przedsiębiorstwa. Zdecydowaliśmy się wesprzeć  właśnie tę organizację, gdyż część naszych klientów to osoby niepełnosprawne. Dzięki korespondencji, jaką otrzymujemy od nich wiemy, jak istotny jest dla nich dostęp do książek i prasy – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital. – Zebrane dzięki naszym klientom pieniądze, mamy nadzieję, pomogą rozbudować zasoby biblioteczne Ośrodka w Laskach – dodaje.

Jest to pierwsza taka akcja, organizowana przez NetPress Digital. W przyszłym roku firma planuje stworzenie stałego programu pomocy niewidomym i dostarczania im książek audio. – Dostęp do wiedzy, informacji to jeden z podstawowych warunków funkcjonowania osób niewidomych w społeczeństwie. Dlatego właśnie będziemy cyklicznie przekazywać wybranym organizacjom książki audio – podsumowuje prezes Roszkowski.

Towarzystwo Opieki na Ociemniałymi prowadzi między innymi Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w podwarszawskich Laskach. Budynek szkolny uległ w ubiegłym roku spaleniu, co uczyniło sytuację  podopiecznych ośrodka jeszcze trudniejszą.

 

NetPress Digital jest w Polsce liderem w zakresie sprzedaży czasopism, książek oraz książek audio w wersji elektronicznej. Każdy z ponad 1600 produktów znajdujących się na www.nexto.pl można nabyć taniej, bezpiecznie, w najnowocześniejszej dostępnej technologii oraz bez konieczności czekania na fizyczną przesyłkę pocztową. NetPress prowadzi także www.nextranet.pl, serwis pozwalający dosłownie każdemu na założenie swojego sklepu z gotowym asortymentem i zupełnie za darmo w ciągu 5 minut. Nextranet jest w głównej mierze dedykowany portalom, blogom, vortalom, które chciałby w szybki sposób wzbogacić swoją ofertę, o sklep z ofertą ściśle powiązaną z wybraną przez siebie specjalizacją. W ramach sieci Nextranet od stycznia 2008 powstało już ponad 10000 dedykowanych sklepów, zarabiających realne pieniądze na sprzedaży produktów elektronicznych.

 

Źródło NetPress Digital Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts