Wiadomości branżowe

?Jedno euro to majątek? – IKEA wspiera UNICEF

Akcja IKEA i UNICEF „Jedno euro to majątek” trwa. Od 3 listopada do 24 grudnia 2008 sklepy IKEA przekazują 1 euro z każdej sprzedanej zabawki pluszowej na pomoc dzieciom.  Sprzedano już 50 tysięcy pluszaków. W akcji biorą udział 253 sklepy IKEA na całym świecie, w tym oczywiście 7 polskich sklepów.

Od 2003 roku klienci IKEA na całym świecie pomogli nam zebrać 11 milionów euro na projekty wspierające rozwój edukacji. Tylko w minionym roku na ten cel przeznaczono kwotę 4.3 miliona euro. W tym roku można pomóc po raz kolejny. Już 1 euro wystarczy, by zapewnić pięciorgu dzieciom książki do szkoły na cały rok.

Fundusze zebrane w 2008 roku wesprą 16 projektów UNICEF w 14 krajach. Celem tych projektów jest zwiększenie szans dzieci na lepszą edukację. Oto najważniejsze punkty tych projektów:

  • Poprawa jakości nauczania – zorganizowanie szkoleń dla nauczycieli, dostarczenie materiałów szkoleniowych oraz zapewnienie dzieciom przyborów szkolnych.
  • Poprawa dostępu do edukacji – budowa szkół bezpiecznych dla dzieci, zapewnienie szkolnych ławek, biurek, wody pitnej i toalet.

„Wyjątkowe partnerstwo IKEA i UNICEF stanowi ważny wkład w zapewnieniu dostępu do dobrej edukacji wszystkim dzieciom. Możliwość pójścia do szkoły da dziewczynkom i chłopcom w krajach rozwijających sie szansę na stworzenie lepszego życia i realizowanie swoich marzeń” mówi Philip O’Brien, Dyrektor PFP UNICEF.

Polacy też pomagają. Kampania „1euro to majątek” prowadzona jest w siedmiu polskich sklepach IKEA. W zeszłym roku klienci IKEA kupili 141 tysięcy pluszowych zabawek. W tym roku IKEA w Polsce zamierza zwiększyć rezultat i sprzedać 170 tysięcy pluszaków, a tym samym 170 tys. euro przekazać UNICEF.

IKEA
Grupa IKEA posiada 253 sklepy w 24 krajach. Powstała w 1943 w Szwecji i do dziś oferuje szeroki asortyment dobrze zaprojektowanych, funkcjonalnych produktów do wyposażenia domu, po cenach tak niskich, żeby jak najwięcej ludzi mogło sobie na nie pozwolić. Integralnym elementem codziennej pracy IKEA jest odpowiedzialność za środowisko i wszelkie inicjatywy, mające na celu poprawę bytu dzieci.

IKEA w Polsce posiada obecnie siedem sklepów, które rocznie odwiedzane są przez około 14 milionów klientów. Ponadto poprzez firmę Inter IKEA Centre Polska zbudowaliśmy i zarządzamy sześcioma Parkami Handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego posiadamy regionalne Centrum Dystrybucji, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Rumuni, Słowacji i na Węgrzech.

Czternaście własnych zakładów produkcyjnych i osiemdziesięciu zewnętrznych polskich przedsiębiorców dostarcza meble i artykuły wyposażenia wnętrz do sieci IKEA na całym świecie.
Więcej informacji na www.IKEA.com i www.IKEA.pl

UNICEF
UNICEF od ponad 60 lat walczy o prawa każdego dziecka do zdrowia, edukacji, równości i ochrony. Każdego roku ratuje życie 7 milionów dzieci. Za swoją pracę na rzecz najmłodszych został uhonorowany Nagrodą Nobla.

UNICEF jest w całości finansowany z dobrowolnych składek darczyńców. W ostatnich latach dzięki ich wsparciu UNICEF w Polsce sfinansował m.in. trzyletni program szczepień przeciwko odrze w Sierra Leone oraz ośrodki terapeutyczne dla niedożywionych dzieci w Etiopii.
Więcej na: WWW.unicef.pl

Źródło UNICEF Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy