Wiadomości branżowe

Niestrudzony Pielgrzym Miłości. Szlakami 104 podróży papieża Jana Pawła II.

„Papież pielgrzym” – tak najczęściej określano Jana Pawła II. Jego pontyfikat to fenomen religijny o potężnej sile ewangelizacyjnej. Szczególnym jego wymiarem były podróże: „Zostając biskupem Rzymu i papieżem w tej epoce wędrowców, musiałem i ja stać się wędrowcem” – wyznał Jan Paweł II. Papież, Pielgrzym Miłości, tytan pracy dla Kościoła, człowiek skromny, wytrwały, pełen ciepła i humoru – taki był Jan Paweł II i takim ukazuje go najnowsza książka wydawnictwa Reader’s DigestNiestrudzony Pielgrzym Miłości skarbnica wiedzy o naszym wielkim rodaku.

Książka Niestrudzony Pielgrzym Miłości jest wspomnieniem najważniejszych wydarzeń z 25 lat papieskich pielgrzymek. Na jej 500 stronach poznajemy dzieje podróży Jana Pawła II. Dzieje, które układają się w niezwykłą opowieść, przedstawiającą krok po kroku, niezwykłe życie niezwykłego człowieka. Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedził 129 państw i 617 miejscowości. W drodze spędził 543 dni i 55 minut, przemierzył tysiące kilometrów. Niestrudzony Pielgrzym Miłości to dokumentacja tych wypraw. To także reportaże i relacje ludzi, którzy go spotkali. To setki fascynujących zdjęć, kolorowe mapki ilustrujące trasy pielgrzymek i pasjonujący opis sylwetek świętych. To także – tak wiele znaczące – słowa Papieża.

Książka składa się ze 104 „przystanków” – z których każdy opisuje inną pielgrzymkę Jana Pawła II. Wielka, papieska odyseja rozpoczyna się w 1979 roku na Dominikanie i w Meksyku. W tym samym roku Papież odbył podróż, uznawaną za najbardziej owocną pielgrzymkę, bo „zmieniającą oblicze ziemi”, ziemi, którą była jego Ojczyzna. Podczas swego pontyfikatu odwiedził Polskę jeszcze 7 razy. Przez Madagaskar, Wybrzeże Kości Słoniowej, Islandię, Koreę Południową, Senegal, Filipiny, Kubę i Rumunię, aż do ostatniej podróży w 2004 roku do Francji, poznajemy jedną z najpiękniejszych
i najszlachetniejszych podróży naszych czasów.

Niestrudzony Pielgrzym Miłości to także nieznane dotąd fakty i wiele anegdot. Czytelnik dowiaduje się skąd wzięła się tradycja dialogów Papieża z młodzieżą w oknie jego rezydencji w Krakowie, co w przeddzień wizyty Ojca Świętego zrobił prezydent Zairu, aby powitać go jak katolik, w którym mieście we mszy świętej odprawianej przez Papieża uczestniczyło aż 5 milionów osób. Nie każdy z nas wie, że w Maroko doszło do jednej z największych sensacji pontyfikatu – na stadionie w Casablance Papież przemawiał do 80 tysięcy muzułmanów. Na Czarnym Lądzie z kolei witano go w rytm bębnów, a w Zairze Papież odwiedził po raz pierwszy leprozorium, rozmawiał i błogosławił trędowatych. Czytając nową publikację Reader’s Digest razem z Janem Pawłem II poznajemy współczesny świat, skomplikowaną mozaikę kultur, filozofii życiowych, bajeczne bogactwo i skrajną nędzę. Tylko Jan Paweł II potrafił ogarnąć swą miłością wszystkie skrajności dzisiejszego świata. 

Autorami nowej publikacji wydawnictwa Reader’ Digest są Grzegorz Polak i Bogumił Łoziński. Pierwszy, papieżowi Janowi Pawłowi II poświęcił całe swoje pisarskie życie. Sposób, w jaki przekazuje czytelnikowi papieskie nauczanie jest „niezwykle rzetelny, przystępny, interesujący, a co najważniejsze z wyczuwalną miłością autora do Sługi Bożego Jana Pawła II. Taką miłością, która nie banalizuje przekazywanej treści, ale ukazuje Papieża w pełnym świetle prawdy o Kościele, którym wszyscy jesteśmy” – tak o autorze pisze Arcybiskup Metropolita Warszawski, Kazimierz Nycz, w przedmowie do książki Niestrudzony Pielgrzym Miłości.

  • Format : 25,4 cm x 25,4 cm
  • 500 stron
  • 1000 zdjęć, ilustracji, map

Cena: 119,96 PLN

Do kupienia:                  

  • w sprzedaży wysyłkowej
  • pod numerem telefonu: (022) 519 77 77
  • w księgarni firmowej: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa
  • za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl
<p>&nbsp;</p><img class="addthis_shareable" itemprop="thumbnailUrl" border='0' src="https://biuroprasowe.netpr.pl/prstats.po?p=110035" /><!--more--><div style="netPR-footer">Źródło Tarsago Polska. Dostarczył netPR.pl</div><div class="gallery" itemtype="http://schema.org/ImageObject" itemscope=""><ul class="netPR-media"><li><img class="addthis_shareable" itemprop="thumbnailUrl" src="https://d2xhqqdaxyaju6.cloudfront.net/file/attachment-t/105552/6/jp2-2-small.jpg" width="200" alt="JP2-2_small.jpg" title="Niestrudzony Pielgrzym Miłości"/><div class="overlay"><h5 title="" class="netPR-image">JP2-2_small.jpg Niestrudzony Pielgrzym Miłości</h5></div></li><li><img class="addthis_shareable" itemprop="thumbnailUrl" src="https://d2xhqqdaxyaju6.cloudfront.net/file/attachment-t/105573/bc/okladka-niestrudzony-pielgrzym-milosci.jpg" width="200" alt="Okladka_Niestrudzony_Pielgrzym_Milosci.jpg" title="Niestrudzony Pielgrzym Miłości - okładka książki"/><div class="overlay"><h5 title="" class="netPR-image">Okladka_Niestrudzony_Pielgrzym_Milosci.jpg Niestrudzony Pielgrzym Miłości - okładka książki</h5></div></li></ul></div>

Similar Posts