Wiadomości branżowe

NOSPR prawykonuje “Te Deum” Kilara

9 listopada Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach rozpocznie serię trzech koncertów (Kraków, Katowice, Warszawa), podczas których swoją premierę będzie miało najnowsze dzieło Wojciecha Kilara – Te Deum. Wszystkie koncerty organizowane są z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości.

W programie koncertów znajdą się również utwory Andrzeja Panufnika – A Procession for Peace oraz Ignacego Jana Paderewskiego – Koncert fortepianowy, z wybitnym australijskim pianistą Piersem Linem w partii solowej.

W premierze Te Deum, prócz NOSPR, udział wezmą soliści: Iwona Hossa – sopran, Ewa Marciniec – alt, Rafał Bartmiński – tenor, Piotr Nowacki – bas oraz połączone chóry Polskiego Radia z Krakowa oraz Filharmonii Śląskiej. Całość poprowadzi Wojciech Michniewski.

Koncert w Krakowie, inaugurujący Festiwalu Muzyki Polskiej, odbędzie się 9 listopada o godz. 19.30 w sali Filharmonii, w Katowicach – 10 listopada o godz. 17.00 w Sali im. Grzegorza Fitelberga (siedziba NOSPR) a w Warszawie – 11 listopada o godz. 17.30 w Sali koncertowej Filharmonii Narodowej.

Koncert w Katowicach honorowym patronatem objął Prezydent Katowic Piotr Uszok a uroczystość w Warszawie – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.
Wstęp na koncerty w Katowicach i Warszawie jest wolny, za okazaniem bezpłatnych kart wstępu, które odbierać można w Katowicach, w sekretariacie orkiestry, oraz w Warszawie, w kasach Filharmonii Narodowej.

 

Źródło Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts