Wiadomości branżowe

Gotowce.wp.pl. Centrum streszczeń od Wirtualnej Polski.

Ruszył nowy serwis społecznościowy Wirtualnej Polski. Gotowce.wp.pl to miejsce, gdzie można znaleźć – i samodzielnie zamieścić – streszczenia i recenzje filmów oraz książek, opracowania z dziedziny sztuki, nauk ścisłych, nauk humanistycznych. Kluczową rolę odgrywają tu internauci, którzy tworzą witrynę, dzieląc się na jej stronach wiedzą, doświadczeniem, wymieniając opinie, komentując i głosując na najlepsze materiały dodane do serwisu przez jego użytkowników.

„Serwis kierujemy głównie do uczniów i studentów, choć nie tylko oni, jak sądzę, będą współtworzyć strony Gotowców. Można się tu naprawdę wykazać. Udostępniamy 10 głównych kategorii tematycznych i kilkaset podkategorii, jak np. bioinżynieria, muzykologia, biznes międzynarodowy, filmy biograficzne, psychologia, portale internetowe czy powieści historyczne.” – mówi Krzysztof Karasiński z Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za projekt – „Ruszyliśmy, co oczywiste, z polską wersją witryny, ale do końca roku dostępne będą aż 34 wersje językowe serwisu. Szczególnie zainteresowani taką opcją będą obcokrajowcy mieszkający w Polsce, zwłaszcza studenci.”

Kluczowe kategorie tematyczne to m.in.: Książki, gdzie znaleźć można streszczenia lektur, biografie autorów, recenzje, Technologie i Internet – z informacjami o programach komputerowych, serwisach WWW czy aplikacjach internetowych, Filmy – ze streszczeniami i recenzjami filmów akcji, animowanych, biograficznych, wojennych, niemych, musicali, Nauki ścisłe – z opracowaniami specjalistycznych tematów z dziedziny biologii, inżynierii, fizyki.

Wszystkie prace zamieszczone na stronach Gotowce.wp.pl można oceniać i komentować. Łatwo jest też znaleźć najpopularniejsze streszczenia, najczęściej szukane sformułowania oraz najaktywniejszych użytkowników – wiadomości te prezentowane są na głównej stronie serwisu.

Gotowce.wp.pl to kolejny społecznościowy projekt Wirtualnej Polski i dopełnienie – po serwisach testwiedzy.pl oraz pytamy.pl – aktualnej oferty edukacyjnej portalu, skierowanej do aktywnych internautów, którym zależy na współtworzeniu Sieci i współtworzeniu WP. Do witryn Wirtualnej Polski wpisujących się w nurt społecznościowy należą też wirtualni.wp.pl, forum.wp.pl, ulubiency.wp.pl, studio.wp.pl.

Partnerem Wirtualnej Polski jest firma Shvoong.

 

Wirtualna Polska (www.wp.pl) to pierwszy polski portal internetowy, multimedialna platforma informacji, komunikacji i transakcji elektronicznych. Współtworzona przez użytkowników, jest jednym z najchętniej odwiedzanych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc w polskim Internecie. WP udostępnia internautom największą liczbę serwisów tematycznych, witryny społecznościowe; np. wirtualni.wp.pl, forum.wp.pl, najbogatszą w polskim Internecie ofertę reklamową, wysokiej klasy rozwiązania e-commerce oraz e-biznes, radio internetowe – radio.wp.pl i telewizję internetową – wp.tv

Shvoong – Shvoong Holdings Limited jest spółką prywatną na prawie izraelskim. Firma prowadzi witrynę shvoong.com, która jest światowym centrum streszczeń, oferującym szeroką gamę streszczeń w 34 językach. Celem Shvoong Holdings Limited jest podsumowanie wszystkiego, co zostało napisane w dziedzinie literatury oraz nauki, filmu, nowych technologii, podręczników akademickich. Wszystkie streszczenia pisane są przez użytkowników.

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts