Wiadomości branżowe

Co nowego w serwisie kultura.wp.pl?

Kultura – pierwszy serwis wśród największych polskich portali w całości poświęcony szeroko pojętej kulturze – systematycznie zwiększa swą atrakcyjność.

W serwisie Kultura Wirtualnej Polski przybyły dwie nowe felietonistki – Elżbieta Adamiak i Małgorzata Pęcińska. Te dwie delikatne kobiety będą stanowiły doskonałe uzupełnienie dla dwóch piszących już w serwisie panów – Karola Okrasy i Grzegorza Gortata. Karol Okrasa prowadzi rubrykę o kulturze konsumpcji, zatytułowaną „Kulturalnie i Kulinarnie”. Grzegorz Gortat, w przesyconych wysublimowanym humorem felietonach, pod maską powiastek o Piętaszku i Robinsonie przypomina wciąż aktualne prawdy.

Elżbieta Adamiak to znana kompozytorka oraz wokalistka, która w poezji m.in. J. Harasymowicza, A. Ziemianina, J. Barana, A. Poniedzielskiego znajduje echo tego, co jej „w duszy gra”. W Wirtualnej Polsce debiutuje w blogowaniu „Z duszą na ramieniu (…) i nadzieją w sercu , że nie utonę w tym ogromnym morzu słów, obrazów i dźwięków, jakim jest zawartość Internetu” – pisze w swoim pierwszym felietonie Adamiak. Co tydzień tworzyć będzie w Kulturze WP swój „Śpiewnik Uczuć Bliskoznacznych”.

Małgorzata Pęcińska, jedna z najwybitniejszych znawczyń muzyki poważnej, Laureatka Złotego Mikrofonu, pod stała rubryką „A piecere” przybliżać będzie zaś internautom tajniki muzyki klasycznej.

W Kulturze powstała również nowa autorska rubryka prowadzona przez Marię Czubaszek, zatytułowana ”Magia Magla”. Tu, w każdy piątek będzie można wysłuchać autorskiego przeglądu prasy kolorowej.

„Czy może być coś ciekawszego, bardziej fascynującego od życia gwiazd Od ich miłości, rozstań, od rozwodów, od ślubów, nawet od zarobków Czy może być coś pasjonującego bardziej Osobiście wydaje mi się, że może, no ale ja nie jestem od spraw poważnych…” – mówi Maria Czubaszek o swojej nowej rubryce.

Serwis ”Kultura” działa od września 2007 i obecnie zajmuje pierwsze miejsce pod względem oglądalności wśród polskich witryn poświęconych kulturze.*

*Na podstawie badania Megapanel PBIGemius, VI 2008.

Felietony w Kulturze

 

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts