Wiadomości branżowe

Nareszcie skuteczne (i wygodne) zabezpieczenia plików mp3 w polskim Internecie

Netpress Digital, właściciel Nexto.pl, największej w polskim Internecie platformy z cyfrowymi książkami i prasą, nawiązał współpracę z Fraunhofer-Institut SIT. Niemiecka firma należy do wiodących ośrodków naukowo-badawczych na świecie w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i jest zarazem twórcą popularnego formatu mp3. Już od października wszystkie książki audio dostępne w Nexto, zabezpieczone będą znakami wodnymi w technologii Fraunhofer-Institut SIT.

Dla klientów Nexto.pl oznacza to pełną wygodę korzystania z zamawianych przez nich książek audio na różnych nośnikach i bez utraty jakości nagrania. Znakowanie wodne, które będzie wdrożone na Nexto.pl, stanowi prostą i przyjazną alternatywę dla technologii DRM (digital rights management), stosowanej przez część sklepów, szczególnie tych sprzedających muzykę w formacie mp3, w przypadku której klienci są zmuszani do korzystania ze specjalnego oprogramowania czy nierzadko drogich urządzeń do odtwarzania plików audio.

Rozwiązanie przyjęte na potrzeby sklepu Nexto.pl stanowi niebagatelny argument w rozmowach z kolejnymi wydawcami, dla których brak zabezpieczeń był do tej pory barierą powstrzymującą ich przed udostępnieniem swych książek audio w sieci. Główną przeszkodę stanowiły obawy związane z nielegalnym rozpowszechnianiem kopii. NetPress Digital, jako pierwsza firma w Polsce, gwarantuje wydawcom możliwość skutecznej identyfikacji nielegalnej dystrybucji plików z książkami audio w sieci.

Dotychczasowe analizy dotyczące rynku krajowego, dynamika sprzedaży na Nexto.pl oraz tendencje obserwowane na zachodzie, dotyczące segmentu książek audio, pokazują ogromny potencjał rozwoju tego rodzaju produktu. Jeszcze do końca roku firma planuje powiększyć swoją ofertę książek audio o kilkaset tytułów, nie tylko krajowych, ale również zagranicznych. Przy tak ambitnych planach dotyczących rozwoju oferty NetPress Digital musiał błyskawicznie odpowiedzieć na potrzeby wydawców. Chodziło o zagwarantowanie partnerom biznesowym skutecznej ochrony plików w formacie mp3.

Rozwiązanie Fraunhofer Insitut SIT zostało już szeroko docenione w praktyce. W Niemczech najpopularniejsze sklepy internetowe takie jak Soforthoeren.de czy Libri.de oferują tysiące audiobooków opatrzonych znakami wodnymi w tej technologii. Zastosowanie tego rodzaju zabezpieczeń zaczyna się od wspomnianej sprzedaży plików cyfrowych w sklepach internetowych, przez rozdawnictwo przedpremierowych wydań multimedialnych w celach reklamowych, ochronę danych archiwalnych, produkcje filmowe, a kończy na znakowaniu opakowań w celu ochrony marek. Dla branży wydawniczej oferującej książki audio, rozwiązanie to otwiera nowe możliwości związane z obecnością tej oferty w Internecie. 

 

###

NetPress Digital jest w Polsce liderem w zakresie sprzedaży czasopism, książek oraz książek audio w wersji elektronicznej. Każdy z ponad 1400 produktów znajdujących się na www.nexto.pl można nabyć taniej, bezpiecznie, w najnowocześniejszej dostępnej technologii oraz bez konieczności czekania na fizyczną przesyłkę pocztową. NetPress prowadzi także www.nextranet.pl, serwis pozwalający dosłownie każdemu na założenie swojego sklepu z gotowym asortymentem i zupełnie za darmo w ciągu 5 minut. Nextranet jest w głównej mierze dedykowany portalom, blogom, vortalom, które chciałby w szybki sposób wzbogacić swoją ofertę, o sklep z ofertą ściśle powiązaną z wybraną przez siebie specjalizacją. W ramach sieci Nextranet od stycznia 2008 powstało już ponad 9000 dedykowanych sklepów, zarabiających realne pieniądze na sprzedaży produktów elektronicznych.

Źródło NetPress Digital Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts