Wiadomości branżowe

Angielski z ING

„Angielski z ING" to program realizowany przez Fundację ING Dzieciom, który został uruchomiony w lutym 2006 r. Program prowadzony jest w świetlicach środowiskowych i stowarzyszeniowych we współpracy z wybraną szkołą językową. Świetlica we Wrocławiu to już dziewiąte miejsce w Polsce, w którym prowadzony jest program.

Zajęcia językowe dla dzieci z Wrocławia będą się odbywać w Stowarzyszeniu Pomocy „LARUM” w świetlicy przy ul. Piastowskiej 26c, pod patronatem merytorycznym Centrum Szkoleniowego Akcent . Dzieci w różnym wieku mogą dołączyć do jednej z dwóch utworzonych grup. Zajęcia będą się odbywać dwa razy w tygodniu i będą prowadzone przez lektorów, którzy wykorzystują wiele form nauki języka angielskiego. Dodatkowo, dzieci będą mogły również w świetlicy spędzać wolny czas, gdzie jest możliwość odrabiania lekcji i korzystania z programów edukacyjnych.

Do tej pory było osiem świetlic środowiskowych i stowarzyszeń w całej Polsce. Pierwsze zajęcia odbyły się w Katowicach w świetlicy Gniazdo . Kolejne dwie świetlice w Opolu Przystań i w Bytomiu Promyk Nadziei dołączyły do programu w listopadzie 2006 roku. Od października 2007 roku w programie biorą udział także świetlice Enter Art z Poznania, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ze Szczecina i Łodzi oraz Świetlica środowiskowa w Jaśle. W styczniu 2008 program ruszył w Stowarzyszeniu Opieki Społecznej Bank Otwartych Serc w Gdańsku.

Fundacja ING Dzieciom to wspólna inicjatywa wszystkich spółek ING w Polsce. Jej powołanie jest odpowiedzią na globalny program Grupy Szanse dla Dzieci. Ambasadorem Grupy ING ds. pomocy dzieciom w Polsce jest prezes ING Banku Śląskiego, Brunon Bartkiewicz. Misją Fundacji jest wyrównywanie szans poprzez:

<p>- edukację dzieci z obszar&oacute;w najuboższych,<br />- edukację dzieci przewlekle chorych,<br />- edukacje młodzieży w obszarze przedsiębiorczości,<br />- dostęp młodzieży rodzin ubogich do szkolnictwa wyższego.</p><img class="addthis_shareable" itemprop="thumbnailUrl" border='0' src="https://biuroprasowe.netpr.pl/prstats.po?p=106472" /><!--more--><div style="netPR-footer">Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl</div><div class="gallery" itemtype="http://schema.org/ImageObject" itemscope=""><ul class="netPR-media"><li><a href="http://media.ingbank.pl/file/attachment/93456/d/kom-120908-angielski-ing.pdf" class="netPR-attachment netPR-application-pdf" title="Angielski z ING"></a></li></ul></div>

Similar Posts