Wiadomości branżowe

E-wydanie ?Gazety Wyborczej? w ofercie Nexto

Halinów, 6 sierpnia 2008 r. NetPress Digital, lider na polskim rynku cyfrowych publikacji, rozpoczął dystrybucję e-wydania „Gazety Wyborczej". Najpopularniejszy opiniotwórczy dziennik w Polsce ukazuje się od poniedziałku w formacie PDF, natomiast za kilka tygodni zostanie udostępniona elektroniczna prenumerata również w formacie Zinio. Do końca sierpnia czytelnicy mają możliwość testowania przez 3 dni elektronicznej wersji, zamawiając bezpłatną prenumeratę.

Cyfrowe wydanie „Gazety Wyborczej" ma tą samą zawartość i wygląd, jak jego papierowy odpowiednik (zawiera komplet dodatków tematycznych) i jest ściągane w postaci pliku na twardy dysk komputera. Jego podstawowym atutem jest dostępność dla wszystkich czytelników. Niezależnie od miejsca pobytu, elektroniczna „Gazeta" trafia do odbiorcy o 6 rano. Nie bez znaczenia jest również możliwość wygodnego archiwizowania zakupionych numerów. Obecnie udostępnionych jest 12 wydań regionalnych, a do końca sierpnia czytelnicy będą mogli wybierać spośród wszystkich 21 edycji.

Cena e-prenumeraty jest niższa od tradycyjnej, papierowej subskrypcji i wynosi odpowiednio 35 zł/miesiąc, 100 zł/kwartał oraz 350 zł/rok. W połączeniu z natychmiastową wysyłką czyni to e-wydanie „Gazety Wyborczej" dużo bardziej przystępnym dla osób, które mieszkają za granicą i nie mają możliwości czytania wersji papierowej.

Dołączenie do naszej oferty „Gazety Wyborczej" pokazuje, że również wśród największych wydawców jest zapotrzebowanie na digitalizację. Zauważmy, jak wiele zmieniło się w tej kwestii w ciągu ostatnich 2-3 lat – komentuje Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital. – Coraz większe zaangażowanie wydawców przekłada się na zainteresowanie odbiorców taką formą czytelnictwa, głównie tych, dla których dostęp do papierowego wydania jest ograniczony – dodaje.

Rozpoczęcie dystrybucji „Gazety Wyborczej" na platformie Nexto i w sieci Nextranet wspierają wspólne działania promocyjne wydawcy oraz NetPress Digital, prowadzone w serwisach internetowych Agory i sieci Nextranet.

           

NetPress Digital jest w Polsce liderem w zakresie sprzedaży czasopism, książek oraz książek audio w wersji elektronicznej. Każdy z ponad 1300 produktów znajdujący się na www.nexto.pl można nabyć taniej, bezpiecznie, w najnowocześniej dostępnej technologii oraz bez konieczności czekania na fizyczną przesyłkę pocztową. NetPress prowadzi także www.nextranet.pl, serwis pozwalający dosłownie każdemu na założenie swojego sklepu z gotowym asortymentem i zupełnie za darmo w ciągu 5 minut. Nextranet jest w głównej mierze dedykowany portalom, blogom, vortalom, które chciałby w szybki sposób wzbogacić swoją ofertę, o sklep z ofertą ściśle powiązaną z wybraną przez siebie specjalizacją. W ramach sieci Nextranet od stycznia 2008 powstało już blisko 9000 dedykowanych sklepów, zarabiających realne pieniądze na sprzedaży produktów elektronicznych.

Źródło NetPress Digital Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts