Wiadomości branżowe

Turyści pojadą dalej

W związku z wczorajszym wypadkiem polskiego autokaru EuroTrans Bus o godzinie 7 w miejscowości San Dona di Piave, zarząd Rainbow Tours informuje, że turyści czują się dzisiaj dobrze. Większość z nich znajduje się od wczoraj w hotelu, pod opieką przedstawicieli biura. Przedstawiciele Rainbow Tours przybyli na miejsce z Wenecji i Rzymu, natychmiast po wypadku. Koordynowali oni wraz z zarządem biura z Polski działania, w celu udzielenia podróżnym szybkiej, należytej pomocy. Zarząd biura docenia także pomoc polskich władz konsularnych, a przede wszystkim konsula Andrzeja Szydło.

Obecnie w szpitalach przebywa 5 osób. Są to 3 osoby lekko ranne z Łodzi, Kielc i Bydgoszczy oraz pilotka biura. Piąta osoba, kobieta z Gdańska, ze średnio ciężkimi obrażeniami, przebywa obecnie w szpitalu w Mestre. Lekarze określają jej stan jako stabilny, ma ona zostać wypisana w ciągu 9 dni. 4 osoby lekko ranne opuszczą szpital w ciągu kilku dni.

– Staraliśmy się wczoraj działać możliwie jak najszybciej i najsprawniej, w porozumieniu z przedstawicielami biura, przebywającymi we Włoszech, jak również z polskim konsulem. Uczestnikom została udzielona natychmiastowa pomoc. Został wyznaczony punkt, w którym podróżni przebywali pod opieką naszej pilotki, która przybyła z Wenecji. Mieli oni zapewniony prowiant i napoje. Następnie zabrano ich autokarem i rozlokowano w hotelu. Turyści, którzy przebywają w szpitalach mają kontakt z lokalnymi przedstawicielami biura i z osobami bliskimi, z którymi podróżowali – mówi Tomasz Czapla, koordynujący akcję z Rainbow Tours.

Przeważająca część uczestników zdecydowała się kontynuować wycieczkę. Tylko 4 osoby podjęły decyzję o powrocie do Polski. Turystom, którzy będą wracać został zapewniony nowy autokar. Nad ich bezpieczeństwem będzie czuwać przedstawiciel biura i tłumacz. Koszt wycieczki zostanie im w pełni zwrócony. Uczestnikom, którzy wyrażą chęć kontynuowania podróży zostanie zwrócony koszt straconego dnia. Wszyscy pasażerowie byli ubezpieczeni.

– Dla wszystkich uczestników wycieczki przygotowaliśmy vouchery wakacyjne do wykorzystania w dowolnym terminie. Osobie najbardziej poszkodowanej, Rainbow Tours zaproponuje darmowe wakacje dla dwóch osób, w dowolnie wybranym miejscu – mówi Tomasz Czapla.

Autokarem jechało 68 turystów, 2 kierowców i pilotka. Wyruszył on z Katowic w dniu 26 lipca o godzinie 16. Włoska policja poinformowała, że zostały dotrzymane procedury związane z regulaminową zmianą kierowców w trakcie jazdy.

– Z firmą EuroTrans Bus współpracujemy już długi czas. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to przewoźnik z usług, którego zawsze korzystaliśmy z przeświadczeniem o jego rzetelności. Autokary zanim wyruszały w trasę przechodziły przeglądy kontrolne, a kierowcy to osoby mające za sobą lata doświadczeń. Trudno nam tutaj mówić o przyczynie ponieważ nie ma jeszcze ostatecznej ekspertyzy. Takie ustalenia wymagają czasu i dokładnych badań – mówi Tomasz Czapla.

Źródło Rainbow Tours. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts